גיאומטרית מדודה

בדירה בשטח 92 מ"ר בבניין וותיק בלב של תל אביב. חי זוג מתבגר שגר עד כה בעיר אחרת והחליט להגשים חלום ולעבור לגור בליבה התוסס של ת"א.

אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים עיצבו בכשרון רב את הדירה ומספרים על התהליך והתוצאה במילותיהם שלהם:

תפיסתנו מאמינה בFirst concept then design – בחשיבה עמוקה ויוצרת המקדימה את שלב התכנון והעיצוב, בחינה מעמיקה של נתוני החלל וסביבתו, תכתיבי הפרוגרמה ואופיים ואורח חייהם של הלקוחות במטרה ליצור עבורםPersonal design  – עיצוב אישי התפור להם עבורם ולסגנון החיים האינדיבידואלי של האנשים עצמם. אנו מייצרים קסטימיזצייה עד לגיבוש קונספט עיצובי מהודק המייחד את הפרויקט ורק אז ניגש לעבודת התכנון והעיצובי.

 

הקונספט העיצובי בדירה זו – LIMITED EDITION אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

הקונספט העיצובי שבחרנו לתכנון דירה זו – LIMITED EDITION –  דירה בעלת מעטפת צרה וארוכה, מרובת עמודים וקורות (אילוצים קונסטרוקטיביים) הוסבה לחלל פתוח ורחב בו את החסרונות והמגבלות הפכנו ליתרון ונרתמו לקונספט העיצובי והפכו לחלק אינטגרלי ממנו.

 

דו- שיח של כנות חומרית וצורניות מגוונת, אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

אלמנטים רבים עוצבו בקסטימזצייה מוחלטת וב"מהדורה מוגבלת". בחלל אחד מספר אלמנטים שעיצבנו שמתקיים ביניהם דו- שיח של כנות חומרית וצורניות מגוונת.

 

משחק בין גלוי לנסתר – אלמנטי של מדפים פתוחים וסגורים, אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

המרחב הציבורי והאירוח תוכנן כחלל פתוח המשלב מספר אלמנטים בעלי נוכחות. שני עמודים תומכים ה"נופלים" במרכז החלל, הוטמעו ושולבו באלמנטים שעיצבנו והפכו כחלק אינטגרלי ממנו. שני העמודים חופו בברזל טבעי וגופי תאורה בוקעים מהם.

אלמנט נוכח אחד, שעמוד תומך אחד נטמע וכאילו "חודר" לתוכו, הינו ספסל מרחף הנמתח לכול אורך הציר הרוחבי של החלל הציבורי, עשוי מפורניר אלון מושחר במראה קורות, הניקיון צורני של הספסל בצורת מעטפת מקנה לו עדינות ואלגנטיות המאזנת את הצבעוניות שלו בנוכחותו החזקה.

 

אלמנט פונקציונאלי ועיצובי לספסל ישיבה הנמתח לאורך הסלון, אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

האלמנט מייצר מערכת קשרים בתוך החלל לפינת האוכל ולסלון ולקשריו עם החוץ, הוא גם מאוד פונקציונלי – משמש הן כספסל ישיבה עם 2 אזורי ישיבה לפינת האוכל שמשני צידיו מוקמו גופי תאורה. האלמנט אורכי ו"מותח" את החלל ובד בבד ממסגר את הנוף האורבני הנשקף ממנו ומייצר קשר חזק מאוד בין הפנים לחוץ. (בהמשך חוזרים הקשרים עם החוץ ומוטיב הישיבה לצד החלון – גם בחדר השינה ספסל למרגלות החלון ובחדר עבודה שולחן העבודה גם כן למרגלות החלון).

 

מטבח פתוח לשאר החלל הציבורי אך עם תחושה אינטימית, אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

אלמנט נוסף, המטמיע בתוכו את עמוד התמיכה השני, הינו החלק המרכזי של המטבח הכולל גם דלפק אכילה מרחף. המטבח פתוח לשאר החלל הציבורי אך רצינו לייצר במתחם המטבח תחושה יותר אינטימית ולכן בחרנו לעצב מודלוציית מדפי אחסון המייצרים משחק בין גלוי לנסתר – חלק מהמדפים פתוחים וחלקם סגורים אל לא אטומים: משני הצדדים שלהם טקסטורה גיאומטרית מחוררת העשויה מפליז. הקומפוזיציה הזו מאפשרת "הצצות" מפתיעות מכיוון המטבח לחלל הציבורי ומכיוון החלל הציבורי אל  אזור המטבח. יחידת המטבח הזו מחופה מכול צדדיה באבן טבעית הפוגשת את העמוד התומך, המחופה בברזל טבעי, וכאילו חודרת לתוכו. דלפק האכילה העשוי מעץ מעושן במראה קורות "רוכב" על משטח האבן.

 

 

אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

אלמנט נוכח נוסף, גם הוא מרחף וממוקם על ציר האורך של החלל הציבורי ונמתח כמעט לכול אורכו, בחרנו לעצב ספרייה העשויה מעץ אלון מעושן, ברזל צבוע שחור ופליז. הספרייה המרחפת מהתקרה ומהרצפה עוצבה ככזו שתהיה מעניינת, קלילה ואוורירית, בקומפוזיציית מידוף בצורניות גיאומטרית . מדפי העץ האופקיים "חודרים" למדפים האנכיים שבחלקם שולבו פליז בטקסטורה גיאומטרית מחוררת של טרפזים  הטקסטורה הצורנית המחוררת עוצבה במלאכת מחשבת כדי לייצר שכפולה של הטקסטורה באמצעות היטלי האור והצל שהיא מייצרת. את קומפוזיציית המידוף האופקי בחרנו לעצב א- סימטרי וכך מתקבלת ספרייה שמתקיים בה דו- שיח של סימטרי וא- סימטרי.

 

צורניות הגיאומטרית גם בחדר השינה, אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

מלאכת מחשבת של צורניות גיאומטרית מדודה – הצורניות הגיאומטרית חוזרת על עצמה כמוטיב חוזר ובמופעים שונים, ברמות גימור שונות, ובאמירה חזקה שמופיעה גם ב"משטחים גדולים " או במקבצים ובמלאכת מחשבת, ורובה ככולה בקסטימיזצייה.

בחלל אחד מתקיים דו- שיח ואקלקטיות של כנות חומרית טבעית וצורניות מגוונת הבחירות והשילובים נעשו בהקפדה ודיוק,  במינונים  מאוזנים – נכונים, כול אלמנט עוצב בקפידה  תוך יצירת קומפוזיציה מדויקת וסינרגיה ליצירת שפה עיצובית אחת, אחידה ומגובשת.

 

אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

התכנון אוזן וגובה בחומריות מצומצמת וטבעית בלבד החוזרת על עצמה בכול חללי הדירה –  שילוב של ברזל ופליז, עץ אלון בגוון מעושן ובגוון מושחר ואבן טבעית. החומר הטבעי ביד היוצר: עושר חומרי טבעי שנכנס לתוך קומפוזיציה מדויקת. אנו אוהבים להביא לידי ביטוי את העוצמה של החומרים הטבעיים עצמם. עיקר השימושים שלנו, בשלשת החומרים הטבעיים – מנעד מתכות, עץ ואבן משולבים בגיוון חומרי, מופיעים במשטחים ובמסות גדולות, בעיבודים שונים, במלאכת מחשבת, בשכבות, בגושים, חומרים אותנטיים בטקסטורות טבעיות כשלכול חומר טבעי שפה משלו העובדת בסינרגיה מלאה עם השפות של החומרים האחרים.

 

אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

בבחירת תהליכי היישום בחומרים הטבעיים  חשוב לנו לעשות מינימום שימוש ב-  Ready made וכמה שיותר להשתמש בתהליכי ייצור שנמצאת התערבות ידנית יקרת ערך המשלבת אומנות מלאכת יד מסורתית של אנשים בעלי מומחיות לדבר ושהינם יוצרים מקומיים. התוצאה של כול פרויקט מבטאת את התשוקה והכבוד שאנו רוכשים לחומרים הטבעיים וההתנסות הבלתי פוסקת שלנו בבדיקה ובפריצת הגבולות של חומרים טבעיים.

 

אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

נקודות נוספות

כדי למקסם את תחושת המרחב בחלל, היה חשוב לנו לבחור ריהוט "מרחף וקליל" ולשלוט במידתיות של הרהיטים, שחלקם  תוכננו  ב-  CUSTOM  MADE בדירה שולבו רהיטים המשתלבים עם הקונספט העיצובי, באקלקטיות  ובחומריות התומכת את הקונפסט. כול אובייקט, רהיט, גוף תאורה, אלמנט דקורטיבי כזה אחר, נבחר בקפידה ולאחר חיפוש ושיטוט רב. תמהיל הריהוט כולל רהיטים רבים שעוצבו על ידינו או יוצרו בקסטימיזציה לצד פרטי ריהוט נורדי ( כסאות בר, אוכל, שולחנות סלון ושולחן – סטול צבעוני).

 

אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

מיקמנו תשתית לאדניות עבור צמחיה המקיפה את כול המפתחים של הדירה. הצמחייה עוטפת את מפתחי החוץ וגם נכנסת לתוכו.

ליצירת הכפלה של החלל, שכפול  של צורניות גיאומטרית שבחרנו  ויצירת רפלקט של האור בו, בחרנו בשימוש במראות – האחת במבואת הכניסה המשולבת בטקסטורת הטרפזים ומשכפלת דרכה את הספרייה הגיאומטרית, דלתות חדר מאסטר – אחת מובילה למאסטר הורים  והשנייה לחדר רחצה מאסטר הדלתות עוצבו על ידנו ועשויות מברזל שחור ומשולבות בפליז ובמראות כהות.

מכול מקום שממוקמים בחלל הציבורי נגלה לעין מראה מעניין אחר, המשלב "הצצות", השתקפויות, הצללות ומבט לעבר אלמנטים שיש בהם עניין ומקוריות.

שולחן האוכל האובלי נפתח והעמדתו לאורך מאפשרת להכיל סביבו 12 סועדים.

 

אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

התוצאה מבטאת, את מבוקשם של דיירי הבית : שיח הרמוני נעים לעין עם אמירה אישית וייחודית וחוויה מקורית .

דיירי הבית בקשו, בדומה לתפיסתנו, שעיצוב דירתם יהיה נטול ב"לעשות רושם" אלא לעשות את הדבר הנכון: עיצוב עם רגישות, עיצוב אינטליגנטי, עיצוב שיש בו חכמה וייחוד אך יחד עם זאת "בגובה העיניים" . עיצוב  שהוא  "Create a feeling" ושאינו אפנתי או טרנדי.

 

אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים, צילום- עודד סמדר

 

 

תשוקתנו ומחויבותנו ליצירה ולעיצוב והאהבה לאנשים, מניעה אותנו לחשיבה מקורית וליצירה שמאתגרת אותנו בכול פרויקט מחדש. לכל אורך הדרך אנו מחפשים את השונה ולא נופלים למלכודת הנוחה של המוכר והבטוח. הצורך העז בחשיבה מקורית מייצרת בכול פרויקט את השונות הייחודית לו. השפה העיצובית שלנו נכנסת לכול פרויקט אך החותם הסופי ניתן על ידי בעליו. בעלי הבית נהנו מאוד מהתהליך ומהתוצאה ומעידים על חיבורם ואהבתם החזקה לביתם.התכנון עבורנו, הוא השלב האומנותי והיצירתי ביותר בתהליך ולכן לנו הוא גם השלב הכייפי והמעניין ביותר. תמיד נשאף לייצר עיצוב שהוא מעבר לזמן, עיצוב יצירתי ומחדש, מודרני בעיקר רלבנטי לסגנון חיים של נוחות בת זמנינו.

 

אושרי אבירם ודנה קושמירסקי –תכנון ועיצוב פנים

www.oshridana.com

 

 

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

מעצב השנה
טולמנ'ס
תל אביב, 110 שנה
בוריס בלנקין, תערוכת צילומים
פרחים ואמנות
FIORI בוטיק לעיצוב פרחים וטולמנ'ס
בית במושב
קרופ אדריכלים
מותגי עיצוב חדשים
טולמנ'ס דוט.

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר