זמן אפייה

רחוב קטן בלב תל אביב הוא ביתה של בייקרס – בית קפה, קונדיטוריה ומאפיית בוטיק שכונתית שמביאה קלאסיקות צרפתיות אליכם לצלחת.

סימן ההיכר של בייקרס הם המאפים המופלאים בסגנון צרפתי-אירופאי הנאפים מידי יום במקום. מהחוויה של בייקרס אפשר ליהנות במרפסת הצופה לגינת שינקין, או בחלל האינטימי שמזמין את הסועדים לצפות בבצק לובש צורה מבעד לחלון הזכוכית הצופה למטבח ובשלט הנדלק בזמן אפיית מוצרים חדשים העיצוב מתכתב עם הרחוב ומכאן הבטון החשוף והשלט הדומיננטי בחלל תצוגה פלקסיבילית ומשתנה לפי הצורך.

 

בייקרס’ BAKER’S – בית קפה ובייקרי במרכז תל אביב, עיצוב סטודיו 180, צלם: מושי גיטליס

 

כדי לאפשר חלל עבודה מספק למטבח המאפיה, תכננו המעצבים את חלל התצוגה והמכירה בגודל קטן יחסית של 40 מטרים ופיצו במספר גדול של חלונות גדולים ליצירת אור טבעי.

הבנין עצמו בו שוכנת בייקר'ס הוא בנין משנות השלושים שלא התאים לצרכי מאפיה מודרנית. אלונה רטנר מבעלי סטודיו 180 מספרת שהפרויקט היה בעיקר עבודת איזון בין רצון הלקוחות והתנאים שהכתיבו בשטח.

 

עיצוב :סטודיו 180, צלם: מושי גיטליס

 

לקוחות המאפיה נכנסים דרך הדלתות עץ האלון המקוריות של הבנין ששוחזר. שימוש בעץ אלון ממשיך גם ביחידות המדפים ובשולחן התצוגה של המאפים. חלל התצוגה יכול לההפך לחלל ארוע פרטי בעת הצורך, וסביב השולחן המרכזי יכולים להסב 22 אנשים לארוחה.

 

עיצוב :סטודיו 180, צלם: מושי גיטליס

 

 

בתחילת השיפוץ הבחינה אלונה במספר אריחים מעוטרים בודדים במבנה המקורי, לפי ההשראה של אותם אריחים שלהם הכינו ריצוף מוזמן מלא לחלל הכניסה כמחווה לרצפה המקורית בת המאה שנים. גם כאן, חשיבות האיזון בין ישן וחדש נשמר.

 

עיצוב :סטודיו 180, צלם: מושי גיטליס

 

סטודיו 180 הוא משרד לאדריכלות ועיצוב פנים בבעלות אלונה ואייל רטנר בוגרי החוג לאדריכלות ועיצוב פנים במכללה למינהל.B.des ובעלי תואר ומתמחה בפרויקטים בתחומי האדריכלות ועיצוב הפנים בשוק העסקי ובשוק הפרטי בישראל ובחו"ל.

 

עיצוב :סטודיו 180, צלם: מושי גיטליס

 

 

 

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

ספר אדריכלות חדש
ספר אדריכלות
סיפור אהבה עתיק
Lost & Found- Roni Karsh
יוקרה בשחקים
סנדרה חליבה מעצבת אליתה ליבינג
יצירות תאורה פסוליות
Aqua Creations
אבן ישראלית בבית שורשי
OLMEDA

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר