חיה ונושמת עיצוב

מילדותה, עסקה רעות גלבוע בעיצוב והעיסוק באסתטיקה משך אותה. "כל חודש סידור החדר שלי היה משתנה לפי מצב הרוח והצרכים שהיו לי. אם הייתי נתקלת בחפץ מעניין בחוץ, הייתי מוכרחה להכניס אותו פנימה." היא מספרת. "בגיל מאוד צעיר שרטטתי בתים בלי סוף ומצאתי את עצמי יושבת בבתים וחושבת איך הייתי מסדרת אותם אם הייתי גרה בהם. האהבה האינסופית לעיצוב הובילה אותי אל תחום עיצוב האירועים. התחושה של חיבור זוג שמתחתן לקונספט ותרגום שלו למרחב ריגשו אותי. הרגש הזה הוא שמניע אותי. להרגיש את הלקוח וליישם את הוויז'ן שעולה בראש, להכיר משפחה דרך סידור הבית שלה – זה הבסיס לעבודה שלי."

היא עוסקת בעיצוב פנים וארועים למעלה מ-20 שנים. השאיפה לאסתטיקה בשילוב עם פונקציונליות הם קו מנחה שלה.

 

עיצוב רעות גלבוע, צילום דברת דיטובסקי

 

"כשאני נפגשת בפעם הראשונה עם לקוחות בביתם, אני מתחילה להכיר את מי שיושב מולי ואת המרחב. בני המשפחה מספרים מה מפריע להם, מה חשוב להם, מה היו רוצים לשנות ומה היו רוצים לייצר. יחד אנו מאתרים צרכים ואז מגיעה השלב בו אני עוברת בבית, מסתכלת, בוחנת. המחשבה שמנחה אותי היא איך לייצר מרחב מכיל ונעים שיהיה כיף לחזור אליו בסוף היום, כזה שישקף את האנשים שגרים בו וישדרג את החוויה של המגורים בו." מספרת רעות.

רעות מאמינה שכדי לייצר תוצר סופי נבון ומושכל, צריך להתחשב בכמה פרמטרים:

הראשון, שימוש וחיבור בין חומרי בסיס, חומרי גלם כפי שנמצאים בטבע. הסוד האמיתי הוא לשלב עיצוב פרקטי, נגיש ונוח. אם הוא לא כזה, זה פשוט לא יעבוד.

הפרמטר השני מתבסס על המוטו של "להפוך לימונים ללימונדה הכי טעימה בחיים". הכוונה היא לבחון את הבעיות שעולות בסידור הקיים של הבית ולפתור אותן יחד.

הפרמטר השלישי נשען על יצירת מסגרות. למשל, אם מפריע לנו שאזור הכניסה לבית מלא בבלגן של תיקים ונעליים, אז ננסה למצוא פתרון ריאלי שמתחשב בהרגלים ובנוחות. לכן נייצר מקום מוגדר, מסגרת תוחמת לבלגן, כך שגם הוא יוכל להיראות מסודר ואפילו נעים לעין.

 

 

עיצוב רעות גלבוע, צילום דברת דיטובסקי

 

עיצוב רעות גלבוע, צילום דברת דיטובסקי

 

רעות חיה ונושמת עיצוב כל הזמן, ונהנת כמו ילדה מתחום העיסוק שלה.

הבית המצולם בכתבה הוא בית בעיצובה, שנבנה לפני 20 שנה עם אופציה להרחבה בעתיד. 100 מ"ר בנויים בצורת לופט גבוה בהשפעת האסמים הטמפלרים בבני עטרות ועם המון קסם. עם הזמן, עלה הצורך להפוך את הלופט לבית של משפחה עם שלושה ילדים. המטרה הייתה לשמור על האופי של הבית, אבל לשלב לתוכו פרקטיות ולנצל כל מטר בו למטרות פונקציונליות.

 

עיצוב רעות גלבוע, צילום דברת דיטובסקי

 

עיצוב רעות גלבוע, צילום דברת דיטובסקי

 

כל שטח שלא היה נגיש הפך לשטח איכסון, פינת עבודה או פינת מחשב לילדים. עליית הגג הפכה למבואה שממנה יוצאים שלושה חדרי שינה מזמינים ונעימים וחדר אמבט ושירותים. לאט לאט הכל נרקם בזרימה אחת ובכיוון נכון, עד כדי כך שמרגיש כאילו הבית תוכנן כך מההתחלה.

 

עיצוב רעות גלבוע, צילום דברת דיטובסקי

 

עיצוב רעות גלבוע, צילום דברת דיטובסקי

 

אנחנו משפחה שאוהבת המון אור, לכן כל אחד מחדרי השינה נבנה עם קיר אחד של אור בצורת משולש. ראשית, זה מעניק טוויסט לחדר והנוף שמשתקף בו מוסיף המון לעיצוב הכללי. שנית, החלון הגדול מגדיל את תחושת גודל החדר ונותן הרגשה מיוחדת של מרחב.

 

עיצוב רעות גלבוע, צילום דברת דיטובסקי

 

עיצוב רעות גלבוע, צילום דברת דיטובסקי

 

בסופו של תהליך, לופט היסטרי של חדר וחצי עם כל הפינוקים הפך לבית פונקציונלי עם ארבעה חדרי שינה, שני חדרי אמבט ושירותים, פינת עבודה, פינת מחשב, מטבח וסלון.

הבית כולו הולבש במגוון פריטים אותנטיים מטיולים ברחבי העולם וכן בפריטים עם אופי שאפשר למצוא בכל שוק פשפשים. שילוב נכון של טקסטיל בכל מיני מקומות בבית משרה תחושה ביתית וחמימה. בכל מקום יש משהו, מעין חוט שזור, שחוזר ומקשר בין הפרטים בבית.

כל אלו מעניקים למשפחה את התחושה של "כיף לחזור הבית" ובו זמנית לא ממש רוצים ללכת ממנו.

 

עיצוב רעות גלבוע, צילום דברת דיטובסקי

 

עיצוב רעות גלבוע, צילום דברת דיטובסקי

 

ליצירת קשר עם רעות:

טלפון -054-7559880

מייל reutgilboa1@gmail.com

אתר www.reutgilboa.co.il

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

גינת חלומות
Green Touch
שולחנות עבודה מרחפים
אדריכלית קורין לוי
עושה לביתה
מעצבת הפנים אולה אלישר סטודיו byola
עיצוב לסטארטאפ
architectica - ארכיטקטיקה
בר-מספרה
רג'ין בו חמו, תכנון ועיצוב פנים

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר