יוצאים חוצץ

החללים הציבוריים בדירת הגן היפהפיה בעיצוב קרן מימון, משדרים מרחב ואווריריות, אך אלה מתאזנים ומעניקים גם תחושת אינטימיות, הודות לאמצעי חציצה אמנותיים ומקוריים.

זוהי דירה המשלבת אלמנטים ייחודיים, שעושים את העבודה, אך בצניעות יחסית.

 

דירה אוורירית ואינטימית, עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

קרן מימון, מעצבת פנים, קיבלה דירת גן בפרויקט "גן הגג" ברמת השרון כבר ברמת השלד, והתבקשה לחולל בו נפלאות. הדרישה היתה לעצב חלל ביופי שאינו קונוונציונלי ומתייפף ולסגנן אותו באמצעות מאפיינים מודרניים-תעשייתיים.

 

מאפיינים מודרניים-תעשייתיים, עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

הדירה, המתפרשת על פני שטח של 250 מ"ר ומחולקת לארבעה מפלסים בתוספת מרפסת בגודל 30 מ"ר, נועדה למשפחה בת שלוש נפשות: בני זוג ונער מתבגר. קומת הכניסה גבוהת התקרה מכילה את החללים הציבוריים, חצי מפלס מעלה נמצאת יחידת ההורים וכן חדר עבודה וחדר כביסה. חצי מפלס מטה מקומת הכניסה נמצא חדרו של הבן ושירותי האורחים, ובמפלס התחתון חדר קולנוע וממ"ד. בין כל אלה מקשר גרם מדרגות עשוי בטון, ולו מעקה זכוכית שקוף.

 

עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

חדר המגורים מעוצב בסגנון נקי, עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

קומת הכניסה חושפת חלל אוורירי ורחב ידיים, הודות לריצוף בטון יצוק בעל מראה הומוגני וקירות צבועים לבן, בחלקם מחופים בבריקים צבועים בלבן. עם הכניסה ניתן להבחין באלמנט מפתיע המהווה חיץ בין המבואה לבין חדר האוכל. שלושה עמודי נירוסטה המתנשאים, מרצפה ועד תקרה, ועליהם "מושחלים" מרובעי עץ אלון מהווים מעין פרשנות מודרנית למבואת הכניסה, ומצליחים לתחום את פינת האוכל בצורה אינטימית בחלל הפתוח. מימון מספרת כי ההשראה נולדה ממשחק הקוביות המסתובבות הנפוץ בגני השעשועים, אך מספקת הפתעה בדמות ערך פונקציונלי של מרובעי העץ האמצעיים: אלה מסתובבים על צירם ומשמשים לאחסון דו צדדי. הצד האחד משמש לאחסון מעילים – עבור מבואת הכניסה – ואילו השני משמש לאחסון כלי אוכל והגשה – עבור פינת האוכל.

 

המטבח, עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

 

אלמנט מפתיע המהווה חיץ בין המבואה לבין חדר האוכל, עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

קוביות העץ מסתובבים על צירם ומשמשים לאחסון דו צדדי. עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

חדר המגורים מעוצב בסגנון נקי, בעזרת וילונות אווריריים וקיר לבנים צבוע לבן. בקדמת קיר הלבנים אלמנט גבס בולט, המחליף את המזנון המסורתי, בו מוטמעים קמין ומסך טלוויזיה, אשר ניצב על ספסל בטון במראה מרחף, שתחתיו תאורת אווירה. אלמנט החיץ השני, בדמות שער ברזל המיתמר לגובה, מדגיש את המעבר אל המטבח.

 

חדר השינה, עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

חדר רחצה בסגנון קלאסי, עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

קרן מימון, מעצבת פנים מזה כעשור, יוצרת חללים מעוצבים בהתאמה אישית ולפי תקציב.

 

האני מאמין שלי

מה שמנחה אותי בעבודתי הוא הלקוח, ולא שום שיקול אחר. מבחינתי הלקוח הוא ההשראה, והכל מתחיל ממנו. לכן כל אחד מהעיצובים שלי הוא שונה ומיוחד, כמו הלקוחות שלי, ואין לי "שטאנץ" אחד שאני חוזרת עליו. מאוד חשוב לי הדיאלוג עם הלקוח בעבודה, ואני גאה לומר שאני נטולת אגו ויש לי יכולת הקשבה אדירה. כך אני מצליחה להעמיק ולחקור את עולמו ולתפור את העיצוב באופן שיתאים למידותיו מכל הבחינות וההיבטים. בסופו של דבר אני משדכת בין הצרכים של הלקוח לעולם העיצוב בדרך אל החלל המושלם, שידבר אליו וירגש אותו. אני ממשילה את זה לריקוד של שניים, במקום הופעת יחיד.

 

ניסיון בתחום

החל מעבודת דה-קונסטרוקציה בבתים פרטיים ודירות – וכלה בהלבשת חללים נתונים.

 

 

דירה אוורירית ואינטימית, עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

עיצוב פנים קרן מיימון, צילום עודד סמדר

 

 

הכי אוהבת:

תהליך היצירה מאוד מגניב אותי ומשול לחוויית לידה, בכל פעם מחדש. אני אוהבת מאוד אתגרים – החל מלימטציות בשטח וכלה בתקציבים מוגבלים שגורמים לי למצוא פתרונות יצירתיים. למצוא פיתרון מבחינתי זה סיפוק ענק.

 

לא מתחברת ל:

אני לא אסירה של אופנות, ולא מאמינה במה שנחשב IN. אני מתחברת ליופי ולאסתטיקה ממקום נקי ואמיתי – ומשתדלת שגם הלקוח יהיה בגישה דומה ויתמקד בצרכים שלו ובהעדפות שלו, מאשר בכל דבר אחר.

 

הפרויקט המאתגר ביותר שעשיתי: 

אחד הפרויקטים הראשונים שעשיתי היה בדירה קטנה בתל-אביב, עם תקציב דל. הצלחתי להפוך אותה מהקצה אל הקצה ויצרתי יש מאין. זה פרויקט שאני מאוד גאה בו, עד היום. דירת 70 מ"ר שהיתה אתגר כמעט מכל בחינה אפשרית, והפכה לדירת בוטיק מהממת.

 

הפרויקט האהוב עלי:

היה פרויקט שבו התהליך עם הלקוחות היה מאוד מהנה ופורה משני הצדדים. הם נתנו לי הרבה חופש, חופש יצירתי אמיתי, שגרם לי להנאה רבה, והצלחתי "לעוף" עם הרעיונות שלי. זה היה שילוב של כימיה עם פתיחות וזרימה בדיאלוגים שלנו. יצא שהתחלנו רעיון והצלחנו לפתח אותו לכיוון מפתיע, שונה וייחודי. בסופו של דבר הזוג מאוד אהב את התוצאה, שזו המחמאה האולטימטיבית, בבחינת ההישג המושלם עבורי. החללים המעוצבים היו כל כך מזמינים שאפילו האורחים לא רצו ללכת הביתה ואני נזכרת בבית הזה בחיוך בכל פעם מחדש.

 

www.karenmaimondesign.com

 

 

יצירת קשר

קרן מיימון

טלפון: 052-4890969

שלח מייל

Karenmaimonid@gmail.com

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

ניגודים מתקיימים בהרמוניה
ישראלביץ אדריכלים
טובים השניים
ישראלביץ' אדריכלים
גלריה למעצבים
חאמש - גלריה לעיצוב הבית
בית עתיר ברזל
ארטפרו
יצירות תאורה פסוליות
Aqua Creations

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר