סוויטת בוטיק

סוויטת הבוטיק תוכננה עבור לקוח בשנות החמישים לחייו שרכש את הדירה בבניין עגול בפרויקט בלו הממוקם סמוך לחוף ימה של תל אביב, הלקוח רצה להפוך את הדירה למקום המפלט והמגורים העונה על כל צרכיו.

 

סוויטת בוטיק במגדלי "בלו", תכנון ועיצוב: מיכל האן, צילום: עמית גושר

 

גודל הדירה  כ 55 מ"ר. כבר בראשית התכנון הוכתבו צרכים ופונקציות רבות אותן היה חשוב מאד לשלב בתכנון. החיבור עם הלקוח היה מידי ואפשר למיכל האן חופש תכנוני. "החופש והעובדה שהלקוח סומך עליי אפשרו תכנון חלל אופטימלי בנסיבות הקיימות", טוענת האן.

 

 

האתגר הגדול שעמד בפנינו היה הצורך לשלב ולתכנן פונקציות רבות בחלל שאינו גדול במיוחד. בנוסף לתכתיבים הנובעים ממיקום הדירה בבניין, מערכות שיש להתחשב בהן, אילוצי קונסטרוקציה וכו', שאפנו לתכנן את הדירה כסוויטת בוטיק מרווחת ופתוחה. ניסינו  להימנע מחלוקה עודפת של החלל לשלל הפונקציות ושאפנו לקבל חלל אחד גדול, מרווח ונושם המאפשר להגדיר את המרחב בכל פעם מחדש בהתאם לסיטואציה והצורך שמשתנה.

 

 

סוויטת הבוטיק תוכננה כ”open space”  פתוח עם אפשרויות סגירה בהתאם לרצון והצורך. איזור השינה מופרד עם מחיצות זכוכית שקופות ודינמיות, המאפשרות הרמוניה נכונה בין המרחב הפרטי של המשתמש למרחב הציבורי ואזור האירוח ויוצרות השתקפות ומעבר אור.

 

 

דגש מיוחד הושם על ניקיון הקווים בחלוקת החלל. תכנון הדירה, חלוקת החלל, העיצוב ובחירת החומרים הותאמו במיוחד לצרכים, לסגנון החיים של הלקוח, ולסביבה החדשה בה בחר לגור.

 

 

על מנת לייצר סדר וארגון, בסוויטה תוכננו אזורי אחסון רבים השומרים על קו מינימליסטי וסדר במרחב הפתוח והמרווח.

פלטת החומרים שנבחרה לדירה מתבססת על גוונים מונוכרומטיים.

 

 

לאתר המעצבת

צילום: עמית גושר

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

אורבניות חמה בדירה
טבת אדריכלים
צלם נולד
ארז חיים צילום אדריכלות
כוחו של קיר מעוצב
עיצוב: אורית כוכבי | משטחים: למינם ישראל
חלק כמו שיש
שיש אוהד
הבון טון של הבטון
מראה בטון אצל המותגים המובילים בעיצוב

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר