תרבות הבית, כתבת פרופיל

במה עוסק משרד האדריכלות איריס אבנרי-דביר?

המשרד עובד בשיטת הטוטאל דיזיין המסתכלת על עיצוב המבנה אדריכלות ועל עיצוב חללים פנימיים (עיצוב פנים) כיחידה אחת שלמה.

המשרד מתכנן: מגורים פרטיים בעיקר וילות יוקרה. ובדירות, לופטים ופנטהאוזים. מתעסקים גם במסחרי: חנויות ומשרדים. יש לנו טת הכלים ללמוד את רצונו של הלקוח ולתפור חליפה אישית בהתאמה פונקציונאלית ובעיצוב ייחודי, דגש מיוחד ומוקפד על חלומותיהם של הלקוחות שיוצרים את האווירה הפנימית וההגשמה בקצב של אנשי הבית.

 

צילום אלעד גונן

 

לימודים

למדתי בבצלאל. סיימתי בהצטיינות, לפני 20 שנה.

 

צילום אלעד גונן

 

הבחירה המקצועית

 אני לא באה מבית של אדריכל, או מבית של אומנים. אך מאז ומתמיד הייתי בכיוון הזה וידעתי שאעסוק בזה, רק לא ידעתי שזו אדריכלות. הבנתי עם השנים שמה שאני אוהבת ומילדות עוסקת בו, זו אדריכלות. ללא רקע מוקדם התקבלתי לבצלאל והשאר זה היסטוריה.  בדיעבד, אני זוכרת שכשהייתי ילדה הייתי מסתובבת בשבתות עם אבי באתרי בנייה. בדיעבד הכול מתחבר וקשור לנושא. הייתי מסתכלת בחוברות ארכיטקטורה ומגזינים וגוזרת ומציירת. ומתעסקת באמנות וכל הבחירות שלי, מה שגזרתי והדבקתי עסקו בארכיטקטורה ועיצוב. אז זה היה הכיוון שלי, עיסוק באמנות אך בסופו של דבר, התחום שבחרתי באדריכלות, הפרטי, נחשב התמודדות יותר קשה עם הנושא, משום שהוא כולל אנשים אך מבחינתי זה מה שהכי התאים לי.

 

צילום אלעד גונן

 

אני מאמינה בטוטל-דיזיין לא ניתן להפריד לדעתי בין אדריכלות עיצוב פנים וסטיילינג, ותמיד היה ברור לי שאשלב את זה בעבודותי .משום שניתן לעצב חווית מגורים ובמסחרי פחות רואה את התוצאה אח"כ.

 

צילום עודד סמדר

 

תרבות הבית

אני באה מבית שבתור ילדה הסתובבתי הרבה מאוד בעולם בתקופה שאנשים לא היו כ"כ בחו"ל. אבי היה טייס והבית שגדלתי בו, היה חופשי לספוג עולמות ואנשים והשפעות שונות. הייתי הולכת להופעות מחול, תיאטראות, גלריות לאמנות . נחשפתי לתרבות ועיצוב כל חיי. וניתן לי החופש לבטא את עצמי ולגמרי לבחור את דרכי.

 

צילום עודד סמדר

 

 

הקשר בין אדריכלות לתרבות

לא ניתן להפריד, חלק מאתנו וממי שאנחנו. כל אחד בא מתרבות מסוימת שהשפיעה עליו והבית אמור לשקף את תרבותו ומי הוא והבית צריך לתת לו את התחושה המתאימה למי שהוא.

מאוד מאמינה בלהכניס את החוויות שאדם יצר ואצר בחייו לבית: פסלים או חפצים מטיולים בעולם.

 

 

צילום עודד סמדר

 

קוים אדומים

 

בוודאי ! אני לא אעשה דברים שאני לא אוהבת ולא מאמינה בהם ואנווט את הלקוח למקום הנכון. מקצועית, יש לי את הידע והכלים לכוונו למקום שאני מאמינה בו . לא אקח פרויקט אם אני חושבת שלא אוכל לעשותו כמו שצריך. החכמה של אדריכל טוב זה הוורסטיליות להשתמש בכליו וליצור למישהו את מה שמתאים לו אם מישהו מאוד שונה ממני, לא אצליח, (לעשות זאת ) אלא זה חייב להיות מישהו שהשפה התרבותית שלי, מדברת אליו ובגלל שקשה להגדיר אותי זה צריך להיות בתחושה. שהוא ירגיש שהעיצוב שלי והערכים שאני מביעה בו כמו אהבת האמנות והמרכזיות שלה ביצירת אווירה 'מדברים' אליו. ואני שמחה על כך כי היכולת לעצב בסגנונות שונים, שומרת על גיוון ועניין מבחינתי.

 

בכל פרויקט יש לי משהו ייחודי שנותן את הטוויסט מבחינת המראה הייחודי. ואני מאוד אוהבת ללמוד על חומרים חדשים.

 

 

צילום אלעד גונן

 

חרטות וכישלונות

תמיד ידעתי שאהיה עצמאית, אך בחרתי לעבוד ולצבור ניסיון בכל תחומי האדריכליים האפשריים מניהול פרויקטי ענק של שכונות ומגדלי מגורים. תכננתי מבני ציבור, בתי כנסת ושכונות מגורים. עסקתי בכל התחומים כדי שיהיה לי ידע נרחב, שכשאגיע לתחום שאני רוצה בו יהיה לי הרבה ידע.

 

 

אדריכלות היא קצת כמו רפואה, ככל שאתה יותר שנים ויותר טוב, עם כל פרויקט שסיימת אתה יותר חכם וברור לך שאת הבא תעשה יותר טוב. אין עבודה שאני מתחרטת עליה וחושבת שהיא לא טובה אך עם כל עבודה אני יודעת שהבאה תהיה יותר טובה. כבני אדם אם הגעת לפסגה תרצה לכבוש את הפיסגה הבאה, אם היית בחופשה וחזרת אתה מתחיל בתכנון החופשה הבאה. אני מאוד פרפקציוניסטית, הכול צריך להיות מושלם ומדויק ואני לא אוהבת לחזור על עצמי. זה מכעיס אותי. באם יבוא אלי לקוח ויאמר אני רוצה כזה, אני אומר לו, לא. כי מה שטוב לאחד, לא טוב לאחר. ויצירה היא אחת ויחידה, לא ציור שניתן לעשות רפליקות, לא משכפלת דברים. אני רוצה שהלקוח יגור בחלום של עצמו לא אתן לו לעשות את הטעות ולגור בחלום של אחר.

 

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

גלריה למעצבים
חאמש - גלריה לעיצוב הבית
הסנדלר לא הולך יחף
אולה אלישר מעצבת פנים
מעצב רדי-מייד
lovka
חווית מגורים יוקרתית
טל אלימלך-עיצוב פנים והדמיות אדריכליות
עיצוב לסטארטאפ
architectica - ארכיטקטיקה

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר