More than Less

אושרי אבירם ודנה קושמירסקי תכננו ועיצבו עבור משפחה בת 5 נפשות בית פרטי של לקוחות שרכשו בית קיים בתל אביב בגודל 250 מ״ר בנוי.עבור משפחה בת 5 נפשות.

פנים הבית עבר טרנספורמציה, תפיסת חלל חדשה ושפה ייחודית.

תפיסתם מאמינה ב First concept then, design – בחשיבה עמוקה ויוצרת המקדימה את שלב התכנון והעיצוב, בחינה מעמיקה של נתוני החלל וסביבתו, תכתיבי הפרוגרמה ואופיים ואורח חייהם של הלקוחות במטרה ליצור עבורם personal design  – עיצוב אישי התפור להם עבורם ולסגנון החיים האינדיבידואלי של האנשים עצמם. הם מגבשים קונספט עיצובי מהודק המייחד את הפרויקט ורק אז ניגשים לעבודת התכנון והעיצוב.

 

שימוש ביותר מאשר בפחות אך במינונים מדודים ובאיזונים נכונים המשווים לחלל מראה לא עמוס, מסודר ומגובש, עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי.צילום עודד סמדר

 

הקונספט העיצובי שבחרנו לתכנון בית זה הוא – More than less: עיצוב הדוגל בניקיון צורני, הרמוני וחם עם עושר חומרי וטקסטורלי ובמקביל שקט ושליו. לא מינימליסטי.

שימוש ביותר מאשר בפחות אך במינונים מדודים ובאיזונים נכונים המשווים לחלל מראה לא עמוס, מסודר ומגובש. בחלל אחד שילבו עושר חומרי, טקסטורות שונות ואקלקטיות.

אקלקטיות שהיא מבחינתם אומנות של חיבורים שלאו דווקא קשורים ביניהם או משלימים אחד את שני, אלא לקונטקסט שאנו עושים לחיבורים לכדי סינרגיה מלאה.

 

עושר חומרי וטקסטורלי ובמקביל שקט ושליו, עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי.צילום עודד סמדר

 

ככל שנכנסים לתוך החללים ועוברים בניהם מתוודעים לפרטים נוספים. החללים עשירים בפרטי תכנון ועיצוב, בקומפוזיציה וצירופים, שלא בהכרח צפויים.

המעצבים מספרים: "במרכז החלל הציבורי עיצבנו אלמנט מרכזי שכולו גוש חומרי עשוי ברזל בגימור טבעי המשולב עם ברזל מושחר. האלמנט המרכזי מכיל קמין, מסך טלוויזיה הנטמע בתוך הכהות של הגוש החומרי ומערכות מיזוג אויר ורמקולים המוסתרות בתוכו. האלמנט המרכזי, הבנוי ממודולציות מלבניות, נעשה באומנות מלאכת יד מסורתית ועוצב בניקיון צורני המקנה לו עדינות ואלגנטיות ובו בזמן החומריות שלו נוכחת חזקה ומודגשת. אלמנט זה נמצא במוקד החלל ומייצר סביבו עניין –  הרהיטים מסודרים בצורה חופשית וא – פורמלית, המאפשרת דינמיות ושינויים אך במקביל, מתקבל מראה מסודר ומותאם לדיירי הבית, אנשים חמים וחברותיים המארחים רבות ובהתאם לכך גם האווירה שייצרנו בבית – חמה ומזמינה. בחלל זה יצרנו גם מימד תנועתי המתאפיין במשחקי השתקפויות, אש הקמין, אלמנטים מעוצבים הבוקעים ממישורם או חודרים פנימה, עיצוב בשכבות המאפשר הצצות לחללי משנה, היטלים מעניינים והצללות בצורניות גאומטרית. (כמו, למשל, מעקה הרשת, ריהוט מחורר וכו') ואלמנטים המייצרים רפלקט של האור והכפלת חללים (למשל, דלתות ברזל משולבות זכוכית מראה), והאומנות שנבחרה בחלל הציבורי המשלבת מימד תנועתי."

 

בחדר המגורים תוכנן אלמנט מרכזי שכולו גוש חומרי עשוי ברזל בגימור טבעי המשולב עם ברזל מושחר, עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי.צילום עודד סמדר

 

עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי. צילום עודד סמדר

 

עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי.צילום עודד סמדר

 

"honest design" – אלמנט חשוב נוסף בתפיסתם העצובית, הדוגל בכנות החומר ובשימוש בחומרים טבעיים בלבד. "בחרנו בשלשה חומרים טבעיים מרכזיים החוזרים על עצמם – מתכת, עץ ואבן. שלושתם משולבים בגיוון חומרי, מופיעים במשטחים ובמסות גדולות כקטנות, בעיבודים שונים, כמלאכת יד, בשכבות ובגושים – חומרים אורגניים בטקסטורות טבעיות כשלכל חומר שפה משלו העובדת בסינרגיה מלאה עם שפות החומרים האחרים. גם בבחירת תהליכי היישום בחומרים אלו,

 

עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי. צילום עודד סמדר

 

שימוש בחומרים טבעיים בלבד, עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי. צילום עודד סמדר

 

נעשה מינימום שימוש ב-ready made  ושימוש רב בתהליכי ייצור בהן יש התערבות ידנית יקרת ערך המשלבת אומנות מלאכת יד מסורתית של אנשים בעלי מומחיות לדבר ושהנם יוצרים מקומיים. כך, למשל, הספרייה – בעיצובה שולבו שני חומרים שונים עם שני בעלי מקצוע שונים – מסגרת ומדפים עשויים עץ אלון מושחר ע"י נגר, למול חלוקה אנכית ודקיקה עשויה מתכת פליז שעברה חמצון ונעשתה ביד אומן מתכת. גם בבחירת רהיטים ואלמנטים משלימים מחומרים טבעיים והמשדרים את העוצמה של החומר הושקעו שעות רבות בחיפושים ושיטוטים אחר כל אובייקט ואובייקט שרבים מהם גם עוצבו על ידם. התוצאה מבטאת את התשוקה והכבוד שאנו רוכשים לחומרים הטבעיים ושימוש וההתנסות הבלתי פוסקת שלנו בהם.

 

עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי. צילום עודד סמדר

 

החומריות, העיצוב והאלמנטים שנבחרו משלבים סגנונות שונים ומתקיים ביניהם שיח ויזואלי מעניין בחלל המייצר תוצאה עשירה ונוכחת, אווירה נעימה, מרגיעה וחמה לצד אמירה אישית, אינדיבידואלית ואותנטית. תשוקתם ומחויבותם של המעצבים ליצירה ולעיצוב והאהבה לאנשים, מניעה אותם לחשיבה מקורית וליצירה שמאתגרת אותם בכל פרויקט מחדש.

 

עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי. צילום עודד סמדר

 

עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי. צילום עודד סמדר

 

עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי. צילום עודד סמדר

 

עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי. צילום עודד סמדר

 

לדבריהם: "לכל אורך הדרך אנו מחפשים את השונה ולא נופלים למלכודת הנוחה של המוכר והבטוח. הצורך העז בחשיבה מקורית מייצרת בכול פרויקט את השונות הייחודית לו. השפה העיצובית שלנו נכנסת לכול פרויקט אך החותם הסופי ניתן על ידי בעליו. העבודה בשניים מאפשרת לנו לדייק את הקונספט העיצובי. כל אחד מאיתנו מעלה כיווני חשיבה ורעיונות משלו, אותם אנחנו מזקקים ביחד לרעיון אחד מהודק, כך שהשלם עולה על סך כל חלקיו. התכנון עבורנו, הוא השלב האומנותי והיצירתי ביותר בתהליך ולכן לנו הוא גם השלב הכייפי והמעניין ביותר. תמיד נשאף לייצר עיצוב שהוא מעבר לזמן, עיצוב יצירתי ומחדש, מודרני ובעיקר רלבנטי לסגנון חיים של נוחות בת זמנינו."

 

עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי. צילום עודד סמדר

 

עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי. צילום עודד סמדר

 

עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי. צילום עודד סמדר

 

עיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי. צילום עודד סמדר

יצירת קשר

אבירם קושמירסקי עיצוב פנים

טלפון: 052-3358886

שלח מייל

dana-k@012.net.il

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

בלי חדרים
architectica
פרחים ואמנות
FIORI בוטיק לעיצוב פרחים וטולמנ'ס
שונה זה שווה!!
שכטר בוטיק
כוכבים בקדמא
רות ארד- אדריכלית ומעצבת פנים
בית עץ פיני
קוסנטינו

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר