שלוש תערוכות

מוזיאון פתח תקוה לאמנות נפתח מחדש בשנת 2004, והוא אחד המוזיאונים המובילים והמשפיעים בישראל. המוזיאון זוכה לשבחים במגזינים ובעיתונים המובילים בארץ ובעולם, מארח מעל 100,000 מבקרים בשנה בתערוכות השונות, יוזם מגוון פרויקטים חברתיים וחינוכיים, וכן עורך כנסים, סדנאות ואירועים מיוחדים. המוזיאון מציב חלופה למוזיאונים הגדולים באמצעות תערוכות העוסקות במרחב התרבות המקומי, ומקדם שיח ביקורתי רב-תחומי, תוך מתן במה לאמנים ותיקים וגם לצעירים, ששפתם האמנותית משקפת קול מקורי ואחר.

 

דוד ניפו, באור התכלת העזה, מתוך התערוכה המרכזית, מוזיאון פת

 

שלוש תערוכות חדשות נפתחו במרץ האחרון: לשמור מרחק. הראשונה: על אינטימיות בציור עכשווי. אוצרת: ליזה גרשוני

תערוכה המוקדשת לציור העכשווי בישראל, שחווה תחייה מחודשת, ומתפתח לכיוונים שונים, מגוונים ומרגשים.

בתערוכה זו נבחרו 17 ציירים וציירות מובילים מסגנונות שונים – פיגורטיביים או מופשטים, ספונטניים ויצריים או שכלתניים ומחושבים, אשר לכולם משותפת ההתייחסות למציאות הקרובה לחייהם כנקודת מוצא לציוריהם. הציר שעליו נסבה התערוכה הוא אינטימיות – כל ציור מציורי התערוכה מגלם חוויה אינטימית, כמוסה, לעתים ספציפית מאוד, שיכולה להיות מועברת אך ורק על-ידי הציור, ואי אפשר להגותה במילים.  כל אחד מהציורים מגלה לנו סוד, שהצייר או הציירת לעולם לא יוכלו להגותו במילים. יותר משהתערוכה מבקשת לפענח את המסתורין הזה, היא מבקשת לכבד אותו ולתת לו מקום. הצופה ניצב, מתבונן בציור. הציור מתבונן בו בחזרה.בון.

 

אבל פן, ויזכור אלוהים את רחל, שנות ה40 של המאה ה20, פסטל על נייר, מתוך תערוכת האוסף, מוזיאון פתח תקוה לאמנות

 

 

 

תערוכה נוספת, היא גלריית האוסף: עבודות נבחרות של אמנים מובילים מתוך אוסף המוזיאון, אוצרת: סיגל קרינסקי.

 

REGRESSION אדם גרשוני

 

 

התערוכה השלישית, נעמי סלייני: שבעה ימים, אוצרת: אור תשובה.

סלייני, אמנית העוסקת בעיצוב ושזירה של פרחים, יוצרת מיצב שנוגע בחוויה האינטימית והדואלית שמזמן המקצוע, כאורחת לרגע בחיי זרים, המבקשים לציין באמצעות הפרחים את שמחות החיים, כמו חתונות ולידות, ולצידם – גם שעות קשות, של מוות ושל שכול.

במיצב של פרחים טריים, סלייני מצטטת אלמנטים מחדר ההנצחה, ודנה בנושאים כמו שימור, זמניות וזיכרון. היא יוצרת בגלריה 12 מחזורי חיים בני שבעה ימים כל אחד, שתחילתם בשזירת זר-אבלוּת אדיר ממדים הניצב במרכז החלל. את הפרחים הקמלים מהשבוע החולף, היא מייבשת בתוך 12 ספרים ריקים ומתוארכים שמוצבים בגלריה, ומתפקדים כארכיון בהתהוות, וכתזכורת מכאיבה לדרכם של מפעלי זיכרון ואנדרטאות בישראל – שאינם עוסקים רק בעבר, אלא גם מייצרים תשתית מוכנה מראש למי שיונצחו בעתיד. פעולה זו חוזרת על עצמה לאורך 12 השבועות של הצגת התערוכה.

 

 

מוזיאון פתח תקוה לאמנות, רח' ארלוזורוב 30, פתח תקוה

פרטים נוספים באתר המוזיאון: www.petachtikvamuseum.com

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

EVER and EVER
ויה ארקדיה
ממרוקו באהבה
דניאל מיכאלי - עיצוב פנים
אור חדש
קמחי תאורה
אריחים wow!
רשת Mody
אירופה זה כאן
דניאל מיכאלי עיצוב פנים

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר