בלילות החורף הקרים

זהו, רשמית החורף כאן! הרוח המנשבת בחוץ וטיפות הגשם הקרות שחודרות לעצמות רק גורמות לרצות לחזור הביתה וישירות להתמקם מול הקמין המפנק בסלון, שהפך זה מכבר לפריט מעוצב שמוסיף נופך פיסולי בחלל.

קמין גז, אורטל קמינים ופתרונות חימום, צילום: יח"צ

קמין גז, אורטל קמינים ופתרונות חימום, צילום: יח"צ

 

קמין STAND ALONE, אורטל קמינים ופתרונות חימום, צילום: יח"צ

קמין STAND ALONE, אורטל קמינים ופתרונות חימום, צילום: יח"צ

 

הקמינים נתפסו עד לפני לא הרבה שנים כפריט פרקטי ועם זאת גדול ומסיבי שבפועל משמש אותנו הישראלים למשך תקופה קצרה יחסית. עם זאת, בשנים האחרונות ניכר כי הקמינים שבים ותופסים את מרכז הבמה ומעבר לפרקטיקה, הם מהווים נדבך חשוב בעיצוב החלל. העיצובים הורסטילים המרהיבים שקיימים כיום בתחום הופכים את הקמין למוצר נגיש שללא ספק מוסיף מימד עשיר של יוקרה בכל חלל.

 

קמין גז לדירות קטנות, אורטל קמינים ופתרונות חימום, צילום: יח"צ

קמין גז לדירות קטנות, אורטל קמינים ופתרונות חימום, צילום: יח"צ

 

לדברי טל גרוס, מנכ"ל חברת אורטל מערכות חימום", המתמחה בייצור ושיווק קמינים מעוצבים בארץ ובעולם, תחום הקמינים עבר בעשור האחרון אבולוציה של ממש.

"הקמין נתפס  כיום כאלמנט פרקטי ועיצובי כאחד. מעבר לפן הפונקציונלי, ביכולתם לסייע ביצירת אווירה ביתית חמה ועוטפת. ובשנים האחרונות הם הפכו לפריט עיצוב עיקרי בחלל שתורם למראהו לאורך כל עונות השנה.. בניגוד לתנורי החימום שהכרנו בעשורים הקודמים, כיום קיים מגוון גדול של קמינים בקו עיצוב נקי ומוקפד, המותאמים במיוחד לדירות, בנפח קטן יחסית כך שאינם משתלטים על החלל אלא משתלבים בו באופן הרמוני.

זאת ועוד, לדבריו, יתרון גדול נוסף בשימוש בקמין גז הוא בהיותי חסכוני לטווח הארוך. חימום במערכת גז חסכוני לאורך זמן בהרבה ממערכות חימום הניזונות מחשמל. יתרון נוסף הוא החום המבוקר והנעים שמפיק הקמין, בניגוד למזגנים שבחלק מהמקרים מוציאים אוויר חם ומייבש.

"קמיני העץ אידאלים לבתים פרטיים", אומר גרוס," הם דורשים פתח לארובה וייחודם הוא בחום הטבעי והריח האותנטי של העץ שהוא ללא ספק מרכיב חשוב ביצירת אווירה חורפית וביתית.

 

אורטל קמינים ופתרונות חימום, קמין עץ, צילום: יח"צ

אורטל קמינים ופתרונות חימום, קמין עץ, צילום: יח"צ

 

גרוס מוסיף כי, "לבתים או דירות שנמצאים בתהליכי בניה או שיפוץ, מתאימים הקמינים הבנויים שכוללים כ-80 דגמים אותם ניתן להתאים לכל קונספט עיצוב באשר הוא. מכיוון שהקמין מוטמע בקיר בנוי, ניתן לחפות את הקיר עצמו במגוון חיפויים רחב כדוגמת לבנים, עץ, טיח דקורטיבי ואפילו לתלות מעל הקמין עצמו יצירות אומנות, מסך טלוויזיה ועוד. כך הופך הקמין לחלק אינטגרלי מהחלל.. לבתים שאינם בתהליכי בניה או שיפוץ יתאימו במיוחד קמיני גז STAND ALONE שאינם מצריכים הכנה מיוחדת, כל מה שנדרש הוא לבחור את הדגם המועדף ולהתקינו בחלל".

 

קמין עץ, אורטל קמינים ופתרונות חימום, צילום: יח"צ

קמין עץ, אורטל קמינים ופתרונות חימום, צילום: יח"צ

זאת ועוד, גרוס מציין כי "לאחרונה הכניסה החברה לשוק  שני חידושים המשפרים באופן משמעותי את פיזור החום בחלל ואת אפקטיביות המוצר: חידוש ראשון הוא מפוח אוויר ייחודי שמשפר את פיזור החום בחדר ובכך גורם לו להתחמם מהר יותר. בדומה למזגן מיני מרכזי,המפוח מאפשר הזרמת אוויר ליתר החדרים בבית. חידוש נוסף הוא מפוח העשן שמתאים לבתים או דירות הנמצאים בתהליכים בניה ושיפוץ. המפוח מאפשר התקנת קמין גם אם אין בבית פתח יציאה לארובה בגג. המפוח החדשני מוביל את הפיח והרעלים עד פתח היציאה ומזרים אותם בארובה אותה נתין להתקין גם בקיר וברצפה. כך, לראשונה, ניתן להתקין קמין גם בדירות מגורים אשר לא ניתן להתקין בהן ארובה עילית.

 

 

 

 

יצירת קשר

שלח מייל

מה חדש בתחום הקמינים

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

EVER and EVER
ויה ארקדיה
עכשיו אמנות
גלריית Lemon-Frame
טובות השתיים
pas normal
איטליה ביפו
גלריה אפרו
בית העץ
סדנת Scumpi – נגרות ומסגרות אומן

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר