זה תלוי בחורף

מתלים הם הסינדרלה של עולם העיצוב. מי שהחלו את דרכם, אי שם בשחר ההיסטוריה כפריטים הבנליים, האפרוריים ואולי המשעממים ביותר שניתן לשים בבית, קיבלו בעת האחרונה טוויסט עיצובי מרשים על ידי מיטב המעצבים והפכו לפריט החם בחורף הבא.

אליתה ליוינג

אליתה ליוינג

 

בודד, עומד לו בפינה, חסר כל שיק, צבע, ייחודיות ובעל פונקציה פרקטית דומיננטית בודדת. כך יתארו רוב האנשים את המתלה. אך למעשה, הפריט הזניח והנפוץ ביותר, הקיים כמעט בכל בית בישראל, קיבל מתיחת פנים משמעותית בשנים האחרונות, השתדרג והפך לפריט עיצוב ססגוני ומושקע מן המניין.

 

אליתה ליוינג

אליתה ליוינג

 

מעצבים בכלל ומעצבי- על בפרט מחפשים כל העת לא רק להמציא, אלא גם לחדש ולמנף פריטים קיימים, לשייף מכל הכיוונים ולחשוף את הפוטנציאל הגלום בהם. קארים ראשיד וחיימה חיון הינם שניים מהמעצבים הבולטים ביותר בשוק העיצוב העולמי, אשר לקחו את הקולב הפשוט והאפרורי והפכו אותו לאומנות של ממש.

נראה כי הביטוי Great Minds Think Alike הינו אמיתי ונכון.

 

שני המעצבים שילבו ויצרו הכלאה שהיא בין קולב למנורה. חיון, יצר סידרה של מנורות ריצפתיות עומדות לבית המותג האיטלקי Metalarte, בעלות עקרון עיצובי פשוט: כל מנורה רצפתית עומדת על רגל. חיון הוציא מהרגל מוט אנכי במעין כיפוף, אשר עליו ניתן לתלות פריטים. ראשיד לעומת זאת לקח את העניין צעד אחד רחוק יותר והפך את הקולב עצמו, שבמקרה זה מיועד לתלייה על הקיר, לכזה מואר ומאיר את הסביבה.

דומיסיל

דומיסיל

אט אט לא נשארה אף חברה מאחור וכל החברות, גייסו את מעצביהן אשר שקדו על שידרוג המתלים, הן מבחינה פרקטית והן מהבחינה העיצובית. כיום ניתן למצוא בחנויות שלל מתלים, ממותגים יותר ופחות, בכל גודל וטווח מחיר, המיועדים לריצפה או לקיר.

 

דומיסיל

דומיסיל

 

אחת החברות שלקחה בצורה בולטת את עולם המתלים צעד אחד קדימה, הפעם מהפן העיצובי, הינה Frost הדנית (ביבוא ושיווק חברת דומיסיל), אשר יצרה מגוון רחב של מתלים מפתיעים ובעיקר צבעוניים, החל מסידרת מתלים המגיעה במגוון צבעים, בעלת צורה של כתמי צבע על גבי הקיר, דוגמא נוספת היא מתלים עגולים המגיעים במגוון גדלים, אשר עוצבו בהשראת פרחים מלבלבים ומיועדים לכל חללי הבית לתלייה כיחידים או בקבוצות ובכך לשמש אלמנט דקורטיבי ואף אומנותי על גבי הקיר. מתלה נוסף מבית המותג אשר ייתכן ואף יביא מזל הוא כזה המעוצב כעצם מזל (Wish Bone). אגב, חלק מהמתלים זכו בפרסי עיצוב יוקרתיים ונחשבים בעולם, שנותנים גושפנקא למתלים כפריט עיצובי יצירתי.

 

מתלים Frost - דומיסיל

מתלים Frost – דומיסיל

 

אם כן, המתלים הנמצאים בכל בית אכן הפכו לאומנות שבכוחה לשדרג את החלל. ניתן למצוא כיום מתלים בכל הגדלים, צבעים, צורות וסגנונות, אשר בעונת הקרות עמוסים בפריטים ומשמשים בעיקר מבחינה פרקטית, ואילו באלו החמימות נשארים עירומים ונחשף הפאן העיצובי שלהם.

 

 

מתלים Frost - דומיסיל

מתלים Frost – דומיסיל

 

דומיסיל

דומיסיל

יצירת קשר

שלח מייל

מתלים מפתיעים

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

מישן לחדש
עיצוב פנים – שלומית זלדמן
חדר מהאגדות
קרן ניב טולדנו עיצוב פנים
אשליה אופטית מוארת
studio Cheha
האליטה של הרהוט
ellita living
גרפית ומתכתית
אבירם קושמירסקי – עיצוב פנים

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר