כניסת האביב

עם בואו של האביב, ורגע לפני שיוצרים סביבה מרגיעה והרמונית בחצר הבית, הקדישו תשומת לב עיצובית לפרטים הקטנים-גדולים: אין ספק שריצוף החוץ ודלת הכניסה הם הדברים המרכזיים המשפיעים על חזות הבית. עוד לפני שאנשים נכנסים לבית הם עוברים דרך החצר עד להגעתם אל דלת הכניסה – ומקבלים את הרושם הראשוני על הבית.

 

ריצוף חוץ להשיג בזהבי עצמון. צילום-יחצ

 

 

האפשרויות לריצוף חוץ ודלת הכניסה הן רבות ומגוונות. לאחרונה, אנו מזהים מגמה של שימוש באריחים דמויי דקים/חיפויי עץ /בטון ואבן למטרה זו, אשר להם יתרונות רבים בעמידות. בגינות של בתים פרטיים, ישנה העדפה ברורה לשימוש בחומרים טבעיים כמו עץ ואבן המתחברים אל הצמחייה הטבעית ומעשירים אותה.

החיסרון הוא שהן חיפוי עץ כמו דק והן ריצוף אבן רגישים לפגעי האקלים והזמן ולכן מחייבים תחזוקה קבועה ומקצועית. שימוש באבן מעניק לבית מראה טבעי ומתאים למי שאוהב מראה מעניין ולא שגרתי. ניתן למצוא באבן נימים, גידים ומראה קלאסי. התנועה והטקסטורות השונות על פני האריחים נותנים את החותמת לכך שהאבן היא יצירה טבעית וכל אריח הוא ייחודי.

ריצוף אבן יתאפיין במראה עשיר היוצר אווירה רשמית ומהודרת. האבן הטבעית היא חומר חי ונושם. מאחר והאבן הינה יצירת הטבע, במהלך השנים גם לאחר היישום ניתן להבחין בשינויים החלים בה.

 

דלתות רשפים. צילום באדיבות איתי סלהוב

 

נמשיך לאריחים דמויי עץ לריצוף חוץ, אשר מהווים את אחד הטרנדים החמים בעולם עיצוב הבית בשנים האחרונות. מדובר בטרנד שחוזר על עצמו באלמנטים שונים בעולם העיצוב ומאפשר לשמור על הסגנון האהוב – מראה העץ –  ולהעניק אופי ייחודי לחלל.

שימושם ויתרונם המרכזי של אריחים דמויי דק ועץ מתבטא בעובדה כי ניתן לחפות באמצעותם משטחים גדולים במיוחד במראה של עץ אמיתי ללא קושי או בעיית גודל. אריחים אלו נחשבים לחזקים ועמידים יותר בפני שחיקה, שריטות, פגיעות וכמובן אופן הניקוי שלהם קל הרבה יותר.

 

ריצוף חוץ להשיג בזהבי עצמון. צילום-יחצ

 

לאחר שרצפתם את החוץ והאורחים בדרכם אל הפנים, השלב הבא שנוכח בעין היא לא אחרת מדלת הכניסה. מבואת הכניסה החיצונית היא הלב האנרגטי של הבית והיא זאת שיוצרת את הרושם הרב ביותר על הנכנסים. הקפידו לבחור בדלת כניסה המרמזת על הסגנון העיצובי בפנים הבית.

 

מיכל נוף, מנהלת שיווק 'רשפים' מסבירה: "מבואת הכניסה כוללת את דלת הכניסה לבית, המהווה את גולת הכותרת ולצידה תוספות המעשירות את המראה כמו מקבץ עציצים, מדף צמוד קיר עם פסלון נוי, גוף תאורה שיעצים את האווירה ועוד. מבואת הכניסה החיצונית, היא הצעד האחרון שעושים הנכנסים לבית, מהחוץ לפנים. זה הרושם האחרון הנצרב במוחם של הבאים. מבואת הכניסה מרמזת על סגנון העיצוב שמחכה מעבר לדלת ולכן היא דורשת תשומת לב קפדנית."

 

דלתות רשפים. צילום באדיבות איתי סלהוב

 

"ראשית, חשוב לייצר התאמה בין סגנון חללי הפנים לסגנון המבואה. אם הסגנון שואב השראה מעולמות יפניים, מינימליסטיים, או לחלופין אם הסגנון המאפיין את הבית הוא סגנון אלגנטי ומכובד מאוד, חשוב שגם דלתות הכניסה ידברו באותה השפה וכך גם האביזרים הנוספים שישתלבו לצידן.

זהו אינו חוק אצבע וכמובן שניתן לשלב בין סגנונות, אך ברוב המקרים, כדי ליצור זרימה הרמונית, יצירת חוט סגנוני מקשר בין האלמנטים השונים יסייע לכם מאוד. טיפ חשוב נוסף, הוא היכולת לחפות את הדלת באופן דו צדדי, כך שמצידה החיצוני היא תותאם באופן מושלם למבואת הכניסה, בעוד צידה הפנימי יותאם לפלטת הצבעים ולמרקמים המאפיינים את חללי הבית מבפנים." מוסיפה נוף.

 

ריצוף חוץ להשיג בזהבי עצמון. צילום-יחצ

 

 

יש מי שמשווה את מבואת הכניסה ללב האנרגטי של הבית. המפגש עם המבואה משפיע על הרושם כולו המתקבל. דלת הכניסה מותקנת לקראת סיומו של פרויקט הבניה וקיימת נטייה לחשוב שאת הדלת בוחרים בסוף. עם זאת, השארת הדלת לסוף מגבילה מבחינת האפשרויות.

קיימות דלתות כניסה גבוהות ורחבות במיוחד, דלתות עם שתי כנפיים ודלתות עם כנף אחת ולעיתים קיים רצון להתקין משקופים נסתרים. כל אלו ניתנים לפתרון קל, מהיר ונגיש כאשר בוחרים את סוג דלת הכניסה בשלב התכניות. האם אתם צריכים דלת גבוהה במיוחד? לעיתים זהו כורח מציאות, לעיתים גובה מסייע בהדגשת סגנון עיצוב מסוים ולעיתים כלל לא נדרשת דלת גבוהה. חשוב לשאול את השאלות הללו בשלב התכניות. ייתכן שבסופו של דבר תחליטו על דלת סטנדרטית, אך חשוב שתבצעו את הבחירה בשלב בו אתם עדיין יכולים לבחור ולתכנן ללא כל מגבלה. הבחירה המוקדמת של סוג הדלת חשובה מבחינה טכנית בלבד, ותסייע להתקין באופן אופטימאלי את המשקוף וקונסטרוקציות נוספות במידה ונדרשות.

בהמשך, יהיה לכם מספיק זמן להתלבט בנוגע לחיפוי הדלת, אך כדי שמבואת הכניסה שלכם תראה מעוצבת למשעי ונקיה מעבודות טלאים הנראות לעין, מומלץ לדון בנושא סוג הדלת, כבר בשלב התוכניות המוקדמות.

 

דלתות רשפים. צילום באדיבות איתי סלהוב

 

 

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

פינוקים לגיל השלישי
עיצוב פנים - סער ברגר
שחור זה הלבן החדש
עיצוב פנים – דניאל מיכאלי
הבית הלבן
שירלי דן אדריכלות וסטיילינג
הבית העליז
סדנת Scumpi – נגרות ומסגרות אומן.
הבזק של מהות
גלריה פריסקופ - לעיצוב וניאוקראפט

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר