מודרני, ויטאג' או כפרי

המטבח הפך לאזור החיים העיקרי בבית, כשהוא פחות סטרילי ופחות מעונב, יותר שחיים בו, אוכלים ומארחים בו.

בין אם מדובר בסגנון מודרני, ויטאג' או כפרי, ישנם מספר מגמות בולטות:

 

טולמנ'ס. מטבחי דאדא

 

 

Modularity

לדברי לירון שוורץ גילת, מנהלת מותג מטבחי דאדא בטולמנ'ס- "המגמה הגדולה ביותר שואבת את מטבחי הפנטהאוזים לפונקציונאליות מודולארית. יותר ויותר שילובים של יחידות מודולאריות המאפשרות להתאים את המטבח לצרכיים האישים של דיירי הפנטהאוז. היחידות השונות יודעות להסתיר ולהסוות כמה פונקציות בסיסיות של המטבח:

ארונות גדולים כוללים פתחים נסתרים, יחידות של "מכולות" בעלי קיבולת גדולה המאפשרים לשמור הכל, כולל מכשירי חשמל, הן רק חלק מהדוגמאות. החדשנות היא: פתיחתם המלאה של הארונות/ מכולות באמצעות מערכת של דלתות מתקפלות בצד, המאפשרת גישה מלאה לחלל הפנימי.

התוצאה היא אזור מאורגן ללא דופי בזכות קומפוזיציות הניתנות להתאמה. סגורות או פתוחות, עם מדפים או מגירות ובפרט שיאפשרו טשטוש הקו בין המטבח למרחב המחיה.

 

מטבחי רגבה בוטיק . מטאלי זהב משולב עם דגם קליף

 

Living space

לדבריי דרורית קפלן, סמנכלית שיווק ופיתוח במטבחי רגבה- עיצוב המטבח כולל פתרונות טכנולוגיים שהיו שמורים בעבר למטבח התעשייתי, כמו משטחי עבודה מתמשכים, כיריים ארוכים הכוללים גריל ופלאנצ'ה, קולטי אדים עם עוצמת שאיבה גבוהה, כיורים עמוקים וגדולים הניתנים לכיסוי ובכך מאפשרים משטחי עבודה גדולים עוד יותר ועוד. המטרה הסופית הינה ליצור מרחב עבודה ראוי, ממש כמו של שף, עבור הכוכבים שבבית.

 

מטבחי רגבה בוטיק . מטאלי כסוף במטבח דגם קליף

 

 

Teck Style

כניסת אמצעי תקשורת ומכשירים ביתיים חכמים הביאה להקלה משמעותית בהערכות לקניות ובבישול עצמו, לדוגמא העמקת העניין והידע במזון, בתזונה ובתרבות הבישול, עובדה אשר הביאה להתמקצעות רחבה במטבח.

למשטחי העבודה תפקיד משמעותי בכניסתה של הטכנולוגיה לאזור הפועם של הבית.

החלוצים בתחום הם משטחי ה-Dekton, השייכים לקטגוריה חדשה ומהפכנית של משטחים למטבח בעלי עמידות גבוהה מפני אש וחום, מפני שריטות, שחיקה ומפני כתמים- כך שממש אפשר לחתוך עליהם להניח עליהם סירים חמים ולתבל עליהם מבלי חשש שתבלינים בצבעים ייספגו למשטח העבודה.

השלב הבא הינו משטחי עבודה אשר מסוגלים ממש לשקול את המזון ולאפשר חימום ובישול ללא צורך בפלטת כירים מקשרת.

 

קוסנטינו Dekton Kitchen – Bergen Stonika

 

 

Less is a Bore

לדברי אדיר לוי, מנכל קוסנטינו ישראל- "הסגנון הנקי אשר אפיין את האדריכלות המודרנית החדשה מקבל מופעים חדשים מודגשים יותר ואקזוטיים יותר. כאשר איי המטבח מקבלים חיזוק משמעותי עם משטחי עבודה דומיננטיים במגוון צבעים, כאלו עם עורקים מודגשים, עם טקסטורות מודגשות ובלבד שאלו ישדרו אלגנטיות עטופה בחום.

תשומת לב מיוחדת מקבלים השנה משטחי העבודה השחורים אשר מאירים בזרקור את שידענו כבר מזמן Black is back. הכהות העזה אינה באה לידי ביטוי במשטחים שחורים חלקים ואטומים, כי אם במופעים דרמטיים, משופעים בטקסטורות ובמשחקי צבעים".

 

 

זכוכית, בטון, טראצו וחלודה.

כחלק מאותה מגמה של  Less is a Bore מותחים המעצבים את גבולות החומר ומציעים מטבחים המאופיינים בשילובי חומרים אשר אינם חפים מתחכום כמו שילובים של עץ ונירוסטה או טראצו וזכוכית. שילובים אלו יצרו קונספטים חדשניים המבוססים על "העושר שבמינימליזם" מעידה לירון שוורץ מטולמנ'ס.

 

הבטון והחלודה הופכים אף הם לסיפור אהבה. המראה המחוספס בו הסדר והאי סדר משלימים זה את זה יוצרים מראה אסתטי מלא תעוזה ואישיות.

 

טולמנס – מטבחי דאדא

 

 

כניסתו של העץ את המטבח הבייתי.

לדברי לירון שוורץ, מנהלת מותג מטבחי דאדא של טולמנ'ס : "חזרתו של העץ אל המטבח הביתי מבטא את ההומניזם של העידן החדש. על זמני, מלא באישיות, משדר ענווה, חמים, אינטימי, מזמין. מה עוד לא נאמר על חומר הגלם הטבעי, הנקשר עם אמא אדמה, שהיה פה מאז ומתמיד אך באדריכלות של העידן החדש מואר בזרקור מיוחד".

כניסתו של העץ על גווניו לחלל הבית, נצחיותו ועמידותו מעבר לזמן מהווים טעימה מיתרונות החומר שנחשב לחומר חם, נעים ואינטימי. כחלק מהמגמה הטבעית המתחזקת, המשדרת ענווה וצניעות, מראהו המחוספס המבטא את השכבות הגיאולוגיות עליהן הוא מבוסס מצית את דמיונם של המעצבים אשר ניראה כי טרם מיצו את הפוטנציאל הגלום בו.

 

מראה הבטון והלופט הניויורקי. קוסנטינו

 

 

מטאלים- כסף, ברונזה, זהב

לדברי דרורית קפלן, סמנכלית השיווק והפיתוח ברגבה : "כניסתם של הצבעים המטאליים אל המטבח הביתי מהווה שלב אבולוציוני חדש המהווה ביטוי לשימוש בטכנולוגיות חדשות לטובת פיתוח מואץ ומתמיד של השפה החזותית. וכי בזכות טכנולוגיות הייצור, העיבוד והצביעה, ניתן לשלב את הגוונים המטאלים במגוון סגנונות עיצוב אך יותר חדשנים, מפתיעים ועמידים הרבה יותר.

האדריכלות המודרנית מחבקת את הצבעוניות המטאלית ומשלבת אותם בטבעיות עם עיצובים תעשייתיים קרים, בסגנון נקי ומודרני. או עם אבני טראצו לסגנון כפרי. ובכלל אם נסקור את הנעשה בזירת העיצוב הבינ"ל והמקומית, נראה כי ישנן שתי מגמות מרכזיות: האחת מטפחת את המראה הגולמי, הפראי של החומר. השנייה מקדשת את המראה המהוקצע, המלוטש והמשויף.

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

מאסטר בנגרות
אמבויה
אולם ומלואו
שרה ונירית פרנקל אדריכלות ועיצוב פנים
קלאסיקה בפרשנות עכשווית
לוי חמיצר אדריכלים
נתינה היא מתנה
מירי בלבול, סקולה ויערה בנבנישתי
גיאומטרית מדודה
אבירם- קושמירסקי תכנון ועיצוב פנים

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר