מי זו פאולה לנטי

כשהיא נישאת על כנפי ההצלחה בזכות שני עשורים בהם הגדירה מחדש את מגמת ה- Indoor outdoor, פאולה לנטי לא נחה לרגע.
בשבוע העיצוב אשר התקיים במילאנו הציגה קו עיצובים מקורי ומרענן החושף דו שיח פואטי בין צורה לחומר ובין מסורת רבת שנים לפיתוחים טכנולוגיים חדשנים.
סיפורה של לנטי, אשר עיצוביה מוצעים בישראל ברשת טולמנ'ס, הוא סיפור של תשוקה לעיצוב וכבוד לסביבה ולחומר.

 

פאולה לנטי באדיבות טולמנ'ס

פאולה לנטי באדיבות טולמנ'ס

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

 

מותג פאולה לנטי, הנושא את שמו של המייסדת והמעצבת הראשית נימצא בשורה הראשונה של מותגי העיצוב האיטלקיים, תוך שהוא מציע פתרונות ריהוט פנים וחוץ אל זמניים, בצבעוניות ססגונית ומפתיעה. בשנת 1994 ייסדה לנטי את המותג באיטליה אך כיום 22 שנים אחרי כמעט ולא ניתן למצוא מדינה מפותחת, בה לא נמכרים עיצוביה. בטולמנ'ס המשווקים את מותג פאולה לנטי מעידים כי מדובר במעצבת מוכשרת אשר בוחרת להתרחק מאור הזרקורים. עם זאת שמה הולך לפניה בכל הנוגע לעיצוב outdoor אשר לא ניתן להתעלם מנוכחותו.

 

פאולה לנטי, המייסדת והמעצבת הראשית של מותג פאולה לנטי, מותג עיצוב איטלקי

פאולה לנטי, המייסדת והמעצבת הראשית של מותג פאולה לנטי, מותג עיצוב איטלקי

כמעצבת יצירתית ופורצת דרך, הצליחה לבסס את המותג שלה כמותג איכותי מוביל הידוע בזכות עיצובים חדשניים והקפדה על עיצוב ידידותי לסביבה. עיצוביה משלבים ייצור בטכנולוגיות גבוהות ופיתוחים חדשניים, יחד עם שימוש בחומרים של העידן החדש.

לנטי מעידה על עצמה כבעלת חובה מוסרית לאג'נדה הסביבתית ועל מקפידה בייצור עיצוביה על שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, ממוחזרים ועל שמירה על המורשת הסביבתית, ההיסטורית, התרבותית והאמנותית.

שמירה על ערכי איכות הסביבה, מהווים נידבך חשוב בפילוסופית החברה אך לא רק שכן עיצוביה מאופיינים באסתטיקה גבוהה, ברעיונות פונקציונאליים וצבעוניות מקורית. חיפוש מתמיד אחר חומרים וצבעים הופך את הקולקציות לנועזות ומפתיעות. פלטת הצבעים העשירה והייחודית שהיא מציגה מידי שנה הינה תוצאה של מחקר מעמיק ומתמשך. ועם זאת מידי שנה מצליחה להפתיע עם סקלת צבעים וגוונים המבטאת שובבות ועליזות אשר כובשת את עולם העיצוב.

 

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

לנטי בוחנת את גבולות העיצוב מחדש ולוכדת את כל החושים באמצעות איזון בין צבע לצורה, חשיבה מחודשת על הגיאומטריה שמאחורי הצורות, משחקי צבע הרמוניים וכן הלאה. רבים מהפריטים בקולקציות שלה מהווים מעין נקודות חן צבעוניות, המוסיפות עניין ושיק ייחודי לסביבת החוץ או הפנים. בין הבולטים שבעיצוביה הם קולקציות הפופים הססגוניים, השמשיות ופתרונות ההצללה שמציעה לסביבת החוץ, המהווים תוספת צבעונית ומרעננת לכל חלל באשר הוא. גם קולקציית הנדנדות המפתיעה בצבעוניותה העזה והקווים הקלאסיים היא תוספת של זריקת צבע ועניין אשר יכולה לשדרג את החלל

אחד הקווים המנחים בעיצוביה, הוא להעניק חיים חדשים וחיוניות למרחב החזותי, תוך שמירה על צורניות גיאומטרית וקווים נקיים. לצד הצבעוניות העזה, הקולקציות שלה מאופיינות במראה אלגנטי מתוחכם, בצורניות הרמונית, רכה ומזמינה. הקולקציות שיוצרת לעיצוב הבית הן לא פחות ממפגש מרתק בין פשטות קלאסית ופונקציונאלית הבאה לידי ביטוי במתן דגש על הפרטים הקטנים ביותר, לבין מקוריות מתוחכמת ויצירתית הבאה לידי ביטוי בעושר הטקסטורות, במשחקים של צבעים מנוגדים ובצורניות יוצאת דופן.

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

 

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

 

לנטי משלבת בין חומרים חדשניים לעבודת Craft מסורתית של סריגה, אריגה וקליעה. ניתן למצוא בקולקציות שלה פריטים ארוגים וקלועים רבים, ביניהם פופים, ספות, הדומים, נדנדות ושטיחים. אחת הקולקציות הידועות והמוכרות ביותר של המותג היא קולקציית השטיחים הייחודית לחוץ, ובה שטיחים העשויים חומרים עמידים בחיתוכי לייזר, שטיחים קלועים בעבודת יד אמנותית מיריעות סרוגות העשויות חבלי דייגים ועוד.

 

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

פאולה לנטי ברשת טולמנ'ס

_paola_lenti

 

בדומה לקולקציות הרהיטים, קולקציית השטיחים מאופיינת גם היא בצבעוניות עשירה ובגדלים בלתי שיגרתים. בייצורם היא מבטאת יותר מכל את האופן בו מסורת תרבותית וטכנולוגיות גבוהות משתלבות זו בזו. השטיחים שמתאימים לשימוש Indoor ו- Outdoor עשויים מחומרים המבטאים את העידן החדש ווהם מאופיינים בתכונות עמידות בפני תנאי מזג אוויר דוגמת רטיבות, מליחות וחשיפה לשמש.

בשבוע העיצוב האחרון שהתקיים במילאנו, הציגה לנטי את המיצג הצבעוני שלה תחת הכותרת " Beyond Colour" ("מעבר לצבע") – כאשר היא מדגישה זווית מרעננת של עיצובים מבטון ומאריחי קרמיקה. בלטו במיוחד אוסף של שולחנות קפה Cocci אשר עשויים מרגלי נירוסטה בשילוב משטח שעשוי מפסיפס יצירתי של אריחי קרמיקה. צבעוניות השולחנות יוצרים יחדיו סיפור אבסטרקטי חדשני המבטא יותר מכל את אמנות הקראפט הנהוגה בדרום איטליה.

 

%d7%98%d7%95%d7%9c-_paola_lenti_3

%d7%98%d7%95%d7%9c-_paola_lenti_11

%d7%98%d7%95%d7%9c%d7%9e-_paola_lenti_6

%d7%98%d7%95%d7%9c%d7%9e-_paola_lenti_10

%d7%98%d7%95%d7%9c%d7%9e%d7%a1-_paola_lenti_4

%d7%98%d7%95%d7%9c%d7%9e%d7%a1-_paola_lenti_8

%d7%98%d7%95%d7%9c%d7%a1-_paola_lenti_7

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

אישה שלא עוצרת
ברברה ברזין - מעצבת פנים
טובות השתיים
pas normal
אירופה זה כאן
דניאל מיכאלי עיצוב פנים
Mediterranean Blue
מיכל האן עיצוב פנים
זרימה ודינמיות
קוסנטינו ישראל

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר