רטובים על החיים

שבוע העיצוב שהתקיים במילאנו חשף שוב עד כמה התפתח עיצוב חדר הרחצה בשנים האחרונות. גם אם ניראה כי הכל כבר נאמר בתחום, מצליחים המעצבים והחברות המובילות להדהד עם קולקציות מפתיעות.
חדר הרחצה, שעד לפני פחות מעשור היה מוגדר, סגור ונעדר כול פיצ'ר טכנולוגי, הפך לזירה מעוצבת של חדשנות טכנולוגית, אשר טובלת בסגנון חיים, תרבות עיצוב ואנינות טעם.

 

MODY- עיצוב פטרישה אורקיולה

MODY- עיצוב פטרישה אורקיולה

 

MODY- האמבטיה הדקה בעולם

MODY- האמבטיה הדקה בעולם

 

MODY- אריחי תלת מימד

MODY- אריחי תלת מימד

 

מבט חטוף אל עיצובי חדר הרחצה כיום חושף כי מרכז הכובד של התעשייה מתמקד כיום בחומרים ובטכנולוגיות, אשר גם אם אינם נראים לעיין פותחים בפני המעצבים הזדמנויות חדשות.
רינה דואניאס, קניינית ומבעלי רשת MODY שמשלימה בימים אלו את ריענון אולם התצוגה שלה ברחוב הלחי, מהחידושים שהוצגו במילאנו, מעדכנת כי העיצובים הנהוגים בחדר הרחצה דיקקו את מופעם ויעלו את עמידותם, התחושה בתערוכה הייתה של "בק טו ביזנס". החומרים מהדהדים חדשנות ומעניקים הזדמנויות יצירתיות למפגשים מרתקים של חומר וטכנולוגיה.
בלטו במיוחד התצוגות של חברות Falper ו- Agape עם שילובים של עיצובים מעץ, זכוכית ומ- Cristalplant Biobased® המדגישים את המהפכה ביחסים שבין פונקציונאליות לאסתטיקה.
ואם מתייחסים רגע לעיצובים עצמם הרי שניכר היה שיותר ויותר מעצבים לקחו צעד אחד קדימה את נושא ה"דק ונחשק", בעודם מתייחסים לעובי כמוטיב מרכזי ועם זאת חדשני בחומר.
צמד המעצבים Fattorini + Rizzini הציגו את קולקציית Quattro. Zero אמבטיה וכיורים אשר פוסלו מחומר החדשני Ceramilux SSL. דפנות האמבטיה בעובי 8 ממ מעניקות לה מלבד את היותה האמבטיה הדקה ביותר בעולם !!! גם מראה עיצובי אצילי וארגונומי, בו מעורבת טכנולוגיה גבוה לצד הנדסת אנוש חכמה.

 

סמט אדריכלים

סמט אדריכלים

 

קוסנטינו

קוסנטינו

 

רינה דואניאס יבואנית חברת Falper המציגה את קולקציית Quattro. Zero מדווחת כי יש שאומרים שהשפה החדשה של העיצובים הדקיקים הינם תחת אצטלה של ניקיון ומינימליסטיות, אחרים אומרים כי נועדה לעורר סקרנות ומתוך רצון למתוח את גבולות החומר. כך או כך הסגנון החדש, מקיים דו שיח מרתק בין עיצוב, לקראפט, לאמנות שימושית.

ובכלל ניראה כי מחדר פרקטי, הפך חדר הרחצה לחלל המקדש את הנוחות, מקלחונים מרווחים הכוללים מקום לישיבה, ברזי מים עם מתזים ממוקדים לעיסוי וניקוי אזורים שונים בגוף, תאורה, ריחות ושלל כוריאוגרפיה למוטו אחד משותף והוא ספא בתוך הבית. וזה עוד לפני שהזכרנו את מחוללי האדים שהופכים את חדר הרחצה לסאונה, ואת טרנד החמאם הביתי שמציעה רשת MODY.

 

MODY

MODY

 

MODY

MODY

 

MODY

MODY

 

MODY

MODY

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

ספר אדריכלות חדש
ספר אדריכלות
בר-מספרה
רג'ין בו חמו, תכנון ועיצוב פנים
ניגודים מתקיימים בהרמוניה
ישראלביץ אדריכלים
בית במושב
קרופ אדריכלים
אבן ישראלית בבית שורשי
OLMEDA

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר