תפירה עילית, גרסת הבית

העיצוב המודרני של הוילות ודירות היוקרה מכתיב לרוב את הצורך ביצירת ריהוט COSTUM MADE שיותאם בצורה מושלמת לחלל הנתון. מודולציה והתאמה אישית היא המגמה הרווחת כיום במותגי היוקרה ששואפים יותר מכל לתת מענה מדוייק גם במקרים מאתגרים מבחינה טכנית ואדריכלית.

החיפוש אחר פריטים, אביזרים ורהיטים לבית נחשב עבור רבים כמסע של ממש גם כאשר מעורב בתהליך מעצב או אדריכל. התאמת הפריטים לקונספט הנבחר, למידות וצרכי החלל וכמובן לטעם ולסגנון האישי הופך בשנים האחרונות לפשוט הרבה יותר. אם בעבר בחלק מהמקרים בהם חשקנו בפריטים של מותג זה או אחר שלא עלו בקנה אחד עם צרכינו המדוייקים מהסיבה הפשוטה שהם נמכרו AS IS, הרי שכיום מותגי העל מבצעים אדפטציות מדוייקות על פי צרכינו המדוייקים.

 

Decor, עיצוב ואדריכלות קורין לוי, צלם אינסה ביננבאום- צילום אדריכלות

Decor, עיצוב ואדריכלות קורין לוי, צלם אינסה ביננבאום- צילום אדריכלות

 

הנגרים ועלי המלאכה שנחשבים לכל דבר ועניין, נחשבו על לא מזמן כיחידים שנתנו מענה מדוייק לצרכי הלקוח. ריבוי מותגי האיכות שמצטרפים מידי שנה לשוק הרווי כמו גם תודעת העיצוב וההבנה בתחום שרק הולכת וגוברת בגזרת הצרכנים, גורם לאותם מותגים להוביל מהלך שיווקי ואסטרטגיית מכירות רחבת היקף על מנת לשרוד את המציאות העכשווית וניכר כי גם החברות הוותיקות שנקטו עד כה בגישה אליטיסתית מצטרפות למהלך.

כפועל יוצא, על המעצבים הראשיים של מותגים מופעל לחץ אמיתי לספק מענה פרטני המותאם לצרכים של הספציפיים של כל אחד מאיתנו כמו גם לספק מענה יצירתי ואחר ביחס למתחרים. מרביתם מציעים כיום פרטי עיצוב פורצי דרך שאומנם נאמנים לקו הקונספטואלי של המותג אך במידה רבה ורסטילים ומאפשרים יצירת אינטרפרטציה מושלמת לצרכי החלל הנתון. בד בבד ניכרת התפתחות מתמדת באמירה הצורנית ובהתחדשות הפריטים כמו גם פיתוח ושימוש בחומרים חדשניים וטכנולוגיות חדישות.

 

א.א מראות

א.א מראות

אליתה ליוינג

אליתה ליוינג

 

המגמה לא פוסחת גם על ענף השטיחים. לדברי תמיר כהן מנכ"ל ובעלי חברת 'צמר שטיחים יפים', גם מותגי האיכות השמרנים ערוכים כיום לתת מענה פרטני על פי פרוגרמה המסופקת על ידי הלקוח". לדבריו, "המהלך מסמל יותר מכל חזרה למקורות שכן ענף השטיחים החל דרכו כיצרן בלתי מעורער של פריטים בהתאמה אישית וסביר שהוא אף העתיק שבהם. כך לדוגמה המותג הבינלאומי STEPEVI שהפך כבר מזמן לסמל, המספק כיום מערך שלם המתמחה בדרישות עיצוב פרטניות ואישיות. שילוב בין טכנולוגיות חדישות לבין היכולת לתרגם עיצוב פרטני לפריט מוחשי הופכים את חטיבת ה- COSTUM MADE למובילה בקרב אדריכלים ומעצבים המובילים פרוייקטי יוקרה.

"מותגי העל מקפידים להציע כיום קולקציות בסיס ורסטיליות המאפשרות משחק והתאמה מושלמת", אומרת לילך קדמי- אחראית תקשורת שיווקית של חברת 'קמחי תאורה' מותג היוקרה VIBIA היה בין הראשונים לזהות את הדרישה ומייצר בשיתוף קולקציות מגוונות של היוצרים הבכירים בתחום, המאפשרות מרחב תנועה כמעט אינסופי ובכך מבטיחות שכל לקוח ימצא את מבוקשו.

"הרעיון הקונספטואלי רותם את הקונספט הרעיוני ממנו ניתן לגזור וריאציות שונות שישארו נאמנות לעיצוב הראשוני", אומרת קדמי. לדבריה, אל המגמה הצטרפו במהרה אותם מותגים שגם כן נחשבים לחוד החנית בתחום. בתערוכת העיצוב שנחתמה לאחרונה במילאנו כמו גם בתערוכה Light and Building בפרנקפורט נחשפו יותר ויותר קולקציות של מנורות בעלות מוביליות ומודולציות מגוונות שהן למעשה אדפטציות למוטיב רעיוני גולמי.

 

נגרות: זדקה,עיצוב צביקה חורש, צילום: אלעד גונן

נגרות: זדקה,עיצוב צביקה חורש, צילום: אלעד גונן

 

"פרטי ה-COSTUM MADE של המותגים אינם מבטלים לחלוטין את הצורך בהתאמה מדוקדקת של פרטי הריהוט בחלל הנתון", אומר מעצב הפנים אורון מילשטיין, "במקרים רבים אדפטציה מדוייקת לצרכי החלל היא בלתי נמנעת ונדרשת התערבות של בעל מלאכה מיומן שיגיע פיזית לשטח ויבצע התאמה מושלמת.

לדברי מעצב הרהיטים יפרח בן צבי חלק לא מבוטל ממותגי היוקרה המיובאים מאירופה אינם מבצעים התאמות ושינויים לחלל הרלוונטי. "המגמה של מעבר מבתים פרטיים לדירות יוקרה הולכת וגדלה, כפועל יוצא מטראז' החללים הולך וקטן", אומר בן צבי, "פרט זה משנה את תפיסת העיצוב בפרוייקטי יוקרה ומצריך התאמה מלאה, מדוייקת ופרטנית".

פרמט נוסף שנכנס למכלול השיקולים צריך להיות התאמה לאקלים הקיצוני בישראל: "פרטי ריהוט רבים המיובאים מאירופה וארה"ב אינם מותאמים מבחינת חומרים לשמש הקופחת או לתנאי החום הקיצוני השוררים בבית הסגור בימות הקיץ. לדברי מילשטיין קיימת חשיבות מכרעת בבחירת פרטי ריהוט המותאמים לתנאי האקלים הקיצוניים. "העץ המלא בו מרבים להשתמש בחו"ל פחות רלוונטי לישראל מהסיבה הפשוטה שהוא נוטה להתבקע, לעבור תהליך של דפורמציה ולשנות את צורתו", אומר המעצב, "זוהי רק דוגמה אחת מיני רבות הממחישות את הצורך להעזר באיש מקצוע מיומן שיבצע התאמה מדוייקת של החומרים בהתאם למיקום הדירה או הבית, כיווני האוויר וכיוב". לדבריו מוסיף בן צבי כי "הדרך המומלצת כיום ליצירת מראה של עץ גושני היא הדבקת לבידי עץ בפרס, (לחץ), שגם מדמים את מראה העץ הטבעי וגם עמידים בתנאי מזג אוויר קיצוניים.

 

 

קמחי תאורה

קמחי תאורה

 

קמחי תאורה

קמחי תאורה

 

 

צמר FASHION BOUTIQUE

צמר FASHION BOUTIQUE

 

 

 

 

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

פינוקים לגיל השלישי
עיצוב פנים - סער ברגר
זרימה ודינמיות
קוסנטינו ישראל
תכירו את וינסנט
BONTEMPI אליתה ליוינג
דירה קונטרסטית
סטודיו ETN
כחול קלאסי
PANTONE 19-4052 כחול קלאסי

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר