מרוצים עד הגג

עתודות הקרקע שהולכות ומדלדלות, ואחוז הגינות והפארקים שהולך וקטן, מובילים בעלי דירות לחשוב על דרכים יצירתיות להחזיר את הירוק לעיניים וליצור עבורם ועבור משפחתם חלקת אלוהים קטנה בדמות מרחב חיצוני יפיפה ומתוכנן בקפידה דווקא על הגג!

 

כרכום עיצוב בנוף, צלמת אורית ארנון

 

לדברי שי דוד, בעלי 'חברת כרכום' המתמחה בתכנון נוף וכן גינות גג, "העובדה שבגג המבנה אין תצפית של שכנים, והמרחב הנגלה פתוח ואוורירי, מאפשרת לתכנן שטח חיצוני בוניתן ליישם כמעט הכל, להנות מחשיפה לשמש ולאוויר הצח וכן, להחליט למה ניוותר חשופים ואת מה נרצה להצניע".

 

כרכום עיצוב נוף, לירן בן איבגי, צילום אורית ארנון

 

לדברי דוד, "אין מגבלות בעיצוב והקמת גינות על הגג והשמיים הם הגבול, כך שדירה לה מרפסת בת 20-25 מ"ר ומעלה יכולה להפוך לדירת גן בשמיים ובד בבד מתאפשרת הגדלת המרחב הפנימי: ניתן לתכנן מטבח חיצוני, סלון חיצוני, בריכה, פינת אוכל, בר שצופה לנוף, אזור משחקים לקטנים,  מפל מים מרגיע שכיף לשמוע ועוד".

 

כרכום עיצוב נוף, מעצבת פנינית שרת אזולאי, צילום עמית גירון

 

 

"התחום טכנולוגיות מתקדמות כמו שתילה על קירות הבטון באדניות ורטיקליות מושרשות כך שבמקום קיר, רואים קיר ירוק עתיר בצמחייה מגוונת. השתילה על הקיר אינה פוגעת בשטח הגג ואף חוסכת מקום", מסביר דוד ומציין כי, "גינה על הגג מצריכה לקחת בחשבון את המשקל המירבי שאפשר להעמיס על כל מ"ר לכן לאחרונה פותחו חומרים קלים ועמידים שמאפשרים לבנות מיכלים לצמחייה במשקל נמוך וגודל גדול וכן בריכות שחייה מתועשות מחומרים קלים כמו עץ, נירוסטה ופלסטיק.  בגזרת הריצוף מוצעים חומרים קלים לייצירת רצפות צפות המאפשרים להגביה את הרצפה וליצור משטח מפולס אחיד ללא שיפועים, כך כל המים והניקוז, ההשקייה, צינורות החשמל ויתר התשתיות עוברות מתחת והגג מקבל מראה נקי יותר".

 

כרכום עיצוב נוף, צלם אלעד גונן, פרוייקט מיקי כתר ומירב ברמן

 

כרכום עיצוב נוף – רחוב הפרחים 40 רשפון. www.carcom.co.il

טלפון: 09-9544942 

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

דלתות פתוחות
נויה שילוני-חביב, צילום אדריכלי
בית האח הגדול, המכירה
טולמנ'ס דוט
הבון טון של הבטון
מראה בטון אצל המותגים המובילים בעיצוב
עושה לביתה
מעצבת הפנים אולה אלישר סטודיו byola
מלון בית חוף
Brown Beach House

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר