הבזק של מהות

משמעות המילה bikaku ביפנית היא sense of beauty הבזק של מהות מדויקת, עוצמה וחדות שבו בזמן משרה שלווה. התחושה שעולה מול יופי המייצר מתח בין הארצי לנשגב.

 

תערוכה צללים בהירים – סטודיו ביקאקו, צילום עמית מן

 

הברזל המהווה את הבסיס לכל האובייקטים בתערוכה, הוא חומר קשה הדורש חום לוהט על מנת להתרכך. הוא מתעצב במכות פטיש, מאומצות ונוטפות זיעה. תחת אלו, נוצרים קווים מלאי תנודות שאוצרים בתוכם את סוד המלאכה. לכשיתקררו יופיעו נטולי רעד, נקיים ומאוזנים.

 

צילום סיאה פרמינגר

 

בעוד שהברזל מחליד, העץ, מצדו, נשרף. בתהליכים מלאכותיים אלו, פגעי הזמן מואצים במתכוון בכדי לצקת תוכן לחומר, לתת לו חיים ונפח. חומרי הגלם מתמסרים לעבודת היד, משתנים ומגלמים מהות אחרת.

 

צילום עמית מן

 

מרקמם מתעתע במבט ולעיתים רק מגע היד יגלה אודות החומר. במסה של כל אחד מהאובייקטים מתגלם ההדהוד של הפעולות האלו, מביא אתו חיבור לאדמה ולטבע, לצד קלות ועדינות מפתיעה. בתערוכה ״צללים בהירים״, הפעולות מסתדרות בתבניות מוגדרות של שימושיות – הן נהיות, בפשטות, רהיטים.

 

צילום סיאה פרמינגר

 

נוכחותם של הרהיטים בחלל היא מינימליסטית מדויקת ונקייה.  על אף ויתכן כי בזכות המסה ואותו מנעד ארצי שורשי המוטבע בהם החלל סביבם נהיה למרחב אוורירי ומלא שקט.

 

 

התערוכה צללים בהירים היא תערוכת ביכורים לסטודיו Bikaku מאחוריו עומדים טל שרמייסטר וסיאה פרמינגר, זוג בחיים ובעבודה. סיאה , ילידת יפן, היא אמנית רב תחומית, טל עסק בפרזול סוסים והתמחה בעבודת ברזל אצל מאסטרים בתחום הברזל והעץ ביפן ובארצות הברית. סטודיו Bikaku הינו בית מלאכה ואורח חיים עבור טל וסיאה בו מתנקזים ומתפתחים רעיונות ומחשבות שנספגו ולוקטו דרך לימודי אמנות ומלאכת היד, שיטוטיהם בעולם,  ומפגש עם אמנים מעוררי השראה.

 

סטודיו Bikaku — טל שרמייסטר וסיאה פרמינגר, צילום עמית מן

 

צילום יונה פרמינגר

 

גלריה פריסקופ – גלריה לעיצוב וניאוקראפט

רחוב בן יהודה 176, תל אביב

שעות פתיחה : ימים ב-ה 17:00-20:00  

ימי שישי ושבת : 11:00-13:00

 

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

תרבות הבית, כתבת פרופיל
אדריכלית איריס אבנרי-דביר  
אבן ישראלית בבית שורשי
OLMEDA
ספר המשך
הספר בבית עם שירלי דן 2
אולם ומלואו
שרה ונירית פרנקל אדריכלות ועיצוב פנים
SMEG טכנולוגיה ויצירתיות
SMEG

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר