הנבואה

בסמוך לאירועי יום האישה הבינלאומי, תוצג בגלריית האמנות 'פחות מאלף' בתל-אביב "הנבואה"- תערוכה משותפת של האמניות המוערכות רומי שי וג'ולי פיליפנקו. זהו  שיתוף פעולה מקצועי ראשון של השתיים. בתערוכה יוצגו מגוון רישומים וציורי מקור בסגנון פיגורטיבי, סוריאליסטי שמצליחים לנצור את הרגע.

 

 

החיבור בין השתיים טבעי, הן הכירו ב"בצלאל" לפני עשור, וכל אחת מצידה יוצרת  עבודות עוצמתיות ובלתי נשכחות בזכות מימד וויזואלי רך ועגול המשדר וירטואוזיות, עם משמעויות עמוקות ונסתרות.

עבודותיה של רומי שי בנויות כרצף אסוציאציות בו כל רעיון ממשיך את הרעיון שקדם לו ומתפתח לכיוונים שאינם צפויים מראש. האמנית מייחסת חשיבות למקריות ומאמצת לתוך עבודתה אלמנטים שנקרים בדרכה. את עבודותיה יצרה בעפרונות, עטים, דיו וצבעי מים על גבי אריזות של מוצרי צריכה פשוטים שאמורות להיזרק לפח כלאחר יד- כך השכילה להדגיש את המתח בין מעשה האמנות ליומיום, בין הפריווילגי לקיומי. קו העבודות המוצגות בתערוכה החדשה הינו בעל אופי שרטוטי מאופק, על גבול הרישום המדעי. גם הדימויים בהם בחרה עוברו מעין האנשה וטומנים בחובם קריצה הומוריסטית.

 

 

ג'ולי פיליפנקו, פעילה מרכזית בסצנת הסוריאליזם העכשווי בישראל ובחו"ל,  מציגה בתערוכה מארג עבודות שההשראה להן נלקחה ממערכות יחסים בין-אישיות, עולם החי וזיכרונות ילדות, שנוצרו בטכניקות רישום בעפרון וציורי אקריליק כשהיא מתמקדת בעיקר בדימויים סוריאליסטיים ופנטסטיים המנסים לתפוס את הרגע שבין מציאות לדמיון.

 

בעשור האחרון הציגה כל אחת מהן בתערוכות נחשבות- בין השאר הציגה שי ב'צבע טרי' ופיליפנקו בגלריות נחשבות באירופה, יפן אוסטרליה וארה"ב וביניהן  ב- Swoon Gallery בלוס אנג'לס.

 

התערוכה תינעל ב יום ה' ה-29.3.2018

אוצר התערוכה: יועד בר-נוי

 

גלריה "פחות מאלף"  אברבנל 60, פלורנטין, ת"א. www.under1000.co.il

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

כחול קלאסי
PANTONE 19-4052 כחול קלאסי
נתינה היא מתנה
מירי בלבול, סקולה ויערה בנבנישתי
EVER and EVER
ויה ארקדיה
נגרות מעץ ממוחזר
Woodwork
לא סטנדרטי
סדנת Scumpi – נגרות ומסגרות אומן

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר