חדר משלהם

מירי בלבול, מחלוצות תחום ההום סטיילינג בישראל, משיקה בימים אלה את חדר משלהם – ספר ובו 60 חדרים שהולבשו ונבחרו מתוך למעלה מ 300 פרויקטי התנדבות קהילתיים אותם יזמה וביצעה יחד עם תלמידי סקולה. הכנסות הספר הן לטובת פרויקטי התנדבות עתידיים.

 

הוסטל לנוער בסיכון באשקלון, צילום אורית ארנון

 

סקולה, בית הספר ללימודי הום סטיילינג אותו יסדה מירי בלבול לפני 6 שנים ממוקם ב'מתחם התחנה' בתל-אביב ולו שלוחה נוספת במושב רגבה שבצפון.  בלבול חרטה על דגלו ליצור חיבור אמיתי וערכי בין עיצוב לקהילה. פרויקטי הגמר של כל מחזור  מוקדשים למען הקהילה ובהתנדבות מלאה. בלבול ותלמידיה מכניסים חיים חדשים לבתיהם של הזקוקים לכך- חיילים בודדים, נוער במצוקה, ילדים שהוצאו מבתיהם בצו בית משפט, בתים לנשים שיצאו ממעגל הזנות והסמים ועוד. כאמור, מבין מאות פרוייקטים, נבחרו 60 "חדרים משלהם".

 

בית לחיילים בודדים במושב ברקאי, צילום נויה שילוני חביב- מתוך הספר חדר משלהם של מירי בלבול

 

לדברי מירי בלבול, יוזמת הפרוייקט ובעלת בה"ס סקולה "עיצוב משנה חיים, וכאשר הוא משולב עם תרומה לקהילה ורוח התנדבות – הוא הרבה מעבר לחלל יפה ונעים. המטרה שלנו הוא ליצור מרחב מגורים ראוי, עוטף ומחבק לאלה הזקוקים לכך, כזה שיפיח בהם תקווה וימלא אותם באנרגיות, כל זאת בתקציבים נמוכים של עד 1,200 שח לחדר ובזמן מוגבל, כאשר התוצאה  שלמה, מוקפדת ובעיקר מרגשת. אני מאמינה שהדרך שבחרתי להמחיש לתלמידי סקולה את נפלאות ההום סטיילינג, באמצעות נתינה לקהילה, היא הרבה יותר מוחשית, דומיננטית ובעלת השפעה. למעלה מ 1500 בוגרים ובוגרות התנדבו במסגרת סקולה לפרוייקטים ברחבי הארץ, שהשאירו בהם חותם מקצועי וחווייתי".

 

פנימיה לילדים שהוצאו מבתיהם בצו בית משפט, צילום נויה שילוני חביב – מתוך הספר של מירי בלבול – חדר משלהם

 

מירי בלבול היא דמות סוחפת, טמפרמנטית ומרתקת- אישיות. אחרי 27 שנות שירות בצבא קבע בחיל האוויר, עשתה תפנית  והחלה לעסוק בהום סטיילינג, תחום שריתק אותה מילדותה. היא מקפידה לשלב בין הלבשת חללים ותרומה לקהילה מזה עשורים, כך למשל היא האחראית על הקמת תכנית פעילות למען הקהילה של חיל האוויר, במסגרתה נרתמים החיילים לסדר ולרענן בתי נזקקים לקראת ראש השנה ופסח. מורשת שממשיכה להתקיים בחיל עד היום.

 

כריכת הספר – חדר מלשהם – מירי בלבול – צילום נויה שילוני

 

 

הספר "חדר משלהם " מוצע למכירה במסגרת האתר הרישמי של Sculla. מחירו 149 ש"ח וכל הכנסותיו יועברו לטובת קיומם של פרויקטים חברתיים נוספים- www.scullahs.co.il

  

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

באוהאוס בבית
שרית שני חי קולקציה חדשה
עכשיו אמנות
גלריית Lemon-Frame
אשליה אופטית מוארת
studio Cheha
עושה לביתה
מעצבת הפנים אולה אלישר סטודיו byola
דירה בוהמיינית
סטודיו PLAS

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר