נתינה היא מתנה

הדוגמנית והשחקנית היפהפייה יערה בנבנישיתי ביצעה בחייה תפנית של 180 מעלות בתחילת השנה שעברה. היא החליטה לקחת פאוזה מחיי הסלבריטאות, לתת משקל רב לרוח ופחות לחומר ולהעתיק את חייה לקופנגן. ביולי האחרון חגגה כאן בארץ את יום הולדתה ה-30. חבריה הקרובים התבקשו לוותר על מתנות קונבנציונליות למען מטרה נעלה הרבה יותר- תרומה לקהילה. את הסכום שצברה הפנתה לבית אומנה לילדים ונוער בסיכון של עמותת אור שלום בחולון. יחד עם מירי בלבול, מומחית הום סטיילינג ותלמידות סקולה יצרה עבור הילדים השוהים בו סביבת מגורים נעימה, ביתית ומכבדת. כך זה נראה.

 

 

פרוייקט מירי בלבול, סקולה ויערה בנבנישתי, צילום נויה שילוני חביב

 

 

נתינה לאחר היא מתנה לעצמנו- כך סבורה יערה בנבנישתי שמוכיחה פעם אחר פעם שהיא יפה לא רק מבחוץ. אחרי שהשתתפה בהפקות ענק של המותגים הכי נחשקים, שיחקה בסדרות מצליחות  וכיכבה ודורגה במגזין FORBES כאחת הדוגמניות הרווחיות שצמחו כאן, החליטה לעשות ריסטרט לחיים והרחיקה עד האיים הקסומים בתאילנד הרחוקה שם היא מנהלת אורח חיים שונה לחלוטין יחד עם בן זוגה אור.

 

 

פרוייקט מירי בלבול, סקולה ויערה בנבנישתי, צילום נויה שילוני חביב

 

 

התרומה לסביבה אינה זרה לה. את שירותה הצבאי עשתה בעמותה המפעילה מתנדבים המגיעים ליחידות צה"ל מכל רחבי תבל וכאן בארץ התנדבה באופן פעיל בעמותת אור שלום למען ילדים ונוער בסיכון שהוצאו מבתיהם על ידי רשויות הרווחה והועברו למסגרות חוץ ביתיות עקב חוסר תפקוד הורי, התעללות נפשית, פיזית, מינית והזנחה קשה  ממנה לא התנתקה גם כשהרחיקה לקצה השני של הגלובוס.

 

 

צילום נויה שילוני חביב- מירי בלבול, סקולה ויערה בנבנישתי

 

ביום הולדתה ה-30 גייסה את חבריה הטובים בהם כוכבים כמו יהודה לוי ושלומית מלכה, מאיה ורטהיימר, דר זוזובסקי, יעל גולדמן ואורי פפר לתרום, במקום המתנות הקונבנציונליות והמפנקות, סכומי כסף אותם יעדה לטובת מתן חיים חדשים לחדריהם של ילדי אחד מבתי האומנה של העמותה בחולון.

 

 

צילום נויה שילוני חביב- מירי בלבול, סקולה ויערה בנבנישתי

 

 

למשימה היא רתמה את מירי בלבול, מחלוצות תחום ההום סטיילינג בישראל ובעלת ביה"ס סקולה, אותה היא מכירה עוד מנערותה בישוב רעות שם גרו השתיים. החיבור של בלבול לפרויקט מסוג זה היה טבעי. לפני שנים החליטה ליצור חיבור אמיתי וערכי בין עיצוב לקהילה ואת פרויקטי הגמר של תלמידי סקולה היא מקדישה למען הקהילה ובהתנדבות מלאה. יחד איתם היא מכניסה חיים חדשים לבתיהם של הזקוקים לכך- חיילים בודדים, נוער במצוקה, ילדים שהוצאו מבתיהם בצו בית משפט, בתים לנשים שיצאו ממעגל הזנות והסמים ועוד.

 

 

צילום נויה שילוני חביב- מירי בלבול, בהס סקולה ויערה בנבנישתי

 

 

בבית האומנה, ששטחו כ-200 מ"ר ובנוי על פני 4 מפלסים גרים עשרה ילדים ובני נוער, בגילאי 10 עד 17: ארבעה בנים ושש בנות בהן שני זוגות של אחיות. במפלס התחתון גרים בני הזוג שמתפעלים את בית האומנה ותפקידם הבולט הוא להעניק לילדים שגרת חיים נורמטיבית ככל הניתן. במפלס הבא ממוקמים המטבח והסלון שמשמשים את משפחת האומנה והילדים באופן תדיר. טיפוס קליל של מספר מדרגות מעלה מוביל לארבעה חדרים בהם מתגוררים הצעירים שבחבורה ובמפלס העליון שני חדרים נוספים בהם גרים נער ונערה מתבגרים, שזכו לחדרים פרטיים.

 

 

צילום נויה שילוני חביב- מירי בלבול, בהס סקולה ויערה בנבנישתי

 

 

"כדי להפר כמה שפחות את שיגרת יומם של הצעירים התגייסנו כולנו לבצע את הפרויקט בחופשת החנוכה", מסבירה מירי בלבול. "תלמידות סקולה, שאחראיות על הלבשת החללים יצאו עוד לפני כן למדוד את ולהבין את הצרכים של כל אחד מהחללים. במצבם הראשוני החדרים היו רחוקים מלהיות מוזנחים אך הם נעדרו אופי. המטרה שלנו היתה ליצור לילדים ממלכה משלהם. מרחב מכיל, כיפי ומחבק שירגישו בו בבית. הודות לסכום הכסף שתרמה יערה לטובת הפרויקט יכולנו לרכוש לכל אחד מהם מיטה חדשה, ארונות חדשים ושפע פריטים ואקססוריז לאבזור החדרים בהם וילונות, שטיחים, כירבוליות ומצעים. כדי לעמוד במשימה המורכבת גייסנו צבא מתנדבים שסייע במשימה: בני משפחה וחברים הגיעו לעזור בצביעת החדרים ובתיקונים, במידה ונדרשו".

 

צילום נויה שילוני חביב- מירי בלבול, סקולה ויערה בנבנישתי

 

התוצאה מעוררת השראה וניכר שלצד הפריטים הקנויים הושקעה בחדרים מחשבה מחוץ לקופסה ושולבו בהם לא מעט אלמנטים שנעשו HAND MADE על ידי המעצבות עצמן. אחת הדוגמאות הבולטות קיר הקלידים בחדרו של הנער המתבגר שגר בקומה העליונה- חובב מוזיקה שמנגן בגיטרה. "במקרה או שלא התלמידות שעבדו על הפרויקט מצאו באחד הרחובות באזור פסנתר ישן שעמד להיזרק. הן פירקו את הקלידים ויצרו בעזרתם קיר דקורטיבי שממשיך בקו ישיר את הסקיילייט בתקרה ובנוסף, יצרו מהם ידיות עבור ארון הבגדים שלו.

 

צילום נויה שילוני חביב- מירי בלבול, סקולה ויערה בנבנישתי

 

"בנוסף, הן יצרו עבורו גב מיטה דקורטיבי המורכב מתקליטים ישנים", משחזרת בלבול. "ויש עוד דוגמאות לכך", היא מוסיפה. "באחד החדרים הן יצרו גב מיטה עשוי ממשטח אריזה גלילי עשוי מקרטון, בחדר אחר הן קרצו עיגולי עץ בקטרים ובעוביים שונים בחיתוך לייזר ויצרו קומפוזיציה רנדומלית שיוצרת תחושה תלת ממדית אותו צבעו בגוון עז ומרענן. עוד אלמנט כזה הוא קיר על גבו התקינו לוחות OSB, על גבם תלו מסגרות של תמונות שנצבעו בגוונים מתוך פלטת הצבעים בחדר ונתלו בקומפוזיציה א-סימטרית. לאלמנטים האלה יש ערך כפול, פרט לעובדה שהם מוסיפים שפע של אופי הם גם מגדירים ותוחמים פינות או עמדות בחלל החדר. דרך נוספת לעשות זאת היא על ידי צביעת נקודתית של האיזור בצבע שמבדל אותו משאר ההתרחשויות בחדר".

 

צילום נויה שילוני חביב- מירי בלבול, סקולה ויערה בנבנישתי

 

 

 

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

אמנות וחדשנות
גלריה 21
סביבת עבודה מפוסלת
Cosentino
אשליה אופטית מוארת
studio Cheha
אין עוד מלון כזה
מלון פוליהאוס תל אביב
אמנות לכל
גלריה פחות מאלף

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר