שונה זה שווה!!

ליהיא לפיד, ג'ני צרוואני, רותי ברודו, עילי בוטנר, דפנה לוסטיג, תום יער, ליאת הר לב ונוספים התנדבו לרגל יום האוטיזם הבינלאומי לצילום פרוייקט חברתי מרגש-ההכנסות יועברו כתרומה ל'עמותה לילדים בסיכון-מרכז לטיפול וחקר באוטיזם'.

 

גני גרוואני, צלם איליה מלניקוב – פרוייקט שונה זה שווה

 

אל מול הקושי של אחוז לא מבוטל באוכלוסיה לקבל את האחר, מרגש כל פעם מחדש לחזות באלו שעושים מאמצים על מנת שאנחנו כחברה נשכיל לאמץ לחקינו גם את השונה. לרגל יום האוטיזם הבינלאומי שיחול ב-2 באפריל, יזם האמן הרב תחומי שים אדרי, מעצב הבית של חברת שכטר בוטיק, פרויקט יצירתי, מרגש ויוצא דופן בשם "שונה זה שווה", בסיומו יועברו ההכנסות כתרומה ל'עמותה לילדים בסיכון-מרכז לטיפול וחקר באוטיזם'. עבור אדרי משמעותו של 'שונה זה שווה' הינה כפולה – להיות שונה זה שווה, כי למעשה כל אחד מאיתנו שונה מהאחר, ובו זמנית להיות שונה זה גם לגמרי שווה.

 

ליהיא לפיד – צלם איליה מלניקוב – פרוייקט שונה זה שווה

 

אדרי מכיר את הנושא מקרוב: ביתו בת ה-3 אלמה, אחות תאומה לאסיה, אובחנה על הרצף האוטיסטי. מאותו יום דואגים הוא ובן זוגו טל ליצור עבורה סביבה חמה, תומכת ונורמטיבית ככל שניתן, לצד הגברת המודעות בקרב הקהל הרחב.  זו השנה השנייה בה מקדם אדרי פרויקט, בסיומו מועברות ההכנסות כתרומה. השנה עיצב אדרי סדרת כריות שבמרכזן עיצב לוגו בצורת עין פתוחה ובמרכזה לב שנרקם בכל כרית. "משמעותו היא לראות מולנו את הזולת ובתוך כך גם את השונים מאיתנו. חובתנו כחברה לפעול לשנות, ולו במעט, את האופן בו אנו רואים ושופטים את השונים מאיתנו. מתוך בורות אנחנו נוטים להירתע מהשונה".

 

עילי בוטנר, צלם איליה מלניקוב, פרוייקט שונה זה שווה

 

בתוך כך נרתמו ידוענים לקחת חלק בפרויקט. ליום הצילומים שנערך בשכטר בוטיק בתל-אביב הגיעו רותי ברודו, עילי בוטנר,  גיל ריבה, דפנה לוסטיג, פאולה רוזנברג, ליהיא לפיד, יואב מאיר, ג'ני צרוואני, ושחף סגל. הם הצטלמו עם סדרת הכריות ושיתפו בגילוי לב היכן הביטוי 'שונה זה שווה' פוגש אותם. בתוך כך, ליהיא לפיד אמא לבת על רצף האוטיסטי סיפרה על חשיבות התגייסות המשפחה, עילי בוטנר שאחיו הבכור חולה מזכיר אותו בכל הופעה ואף כתב את רוב שיריו סביב הנושא הכאוב שמעסיק אותו, דפנה לוסטיג שגדלה  בחיק אביה הנכה על כסא גלגלים, יואב מאיר שסיפר על משחקי הבובות בגן והתמיכה הבלתי פוסקת של הוריו, ג'ני צרוואני על קשיי הקליטה כעולה חדשה, פאולה רוזנברג על השונות בלא להיות רזה וחטובה ורותי ברודו שרואה דווקא את היופי והיתרון בלהיות שונה. אשתקד רתם אדרי את השפים חיים כהן וישראל אהרוני לעצב סדרת פלסמטים מעוצבים שזכו להצלחה רבה.

 

פרוייקט "שונה זה שווה" להשיג ב'שכטר בוטיק' רחוב הרצל 65 בתל-אביב. ההכנסות יועברו לעמותה לילדים בסיכון-מרכז לטיפול וחקר באוטיזם.

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

שבט אחים גם יחד
נעמי שחר אדריכלות ועיצוב פנים
לגור ברקמה העתיקה של יפו
יריב מנדל אדריכלים
מים כחול לבן
חמת
צלם נולד
ארז חיים צילום אדריכלות
קלאסיקה בפרשנות עכשווית
לוי חמיצר אדריכלים

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר