טבעי זה הכי

תפיסת המגורים המודרנית מבקשת לשלב בין ערכים מגוונים בהם עיצוב ייחודי ומוקפד, פונקציונליות בלתי מתפשרת ויישום פריטים ואלמנטים ברי קיימא, זאת כחלק מהמגמה האקולוגית שרק מוסיפה לצבור תאוצה. גולדשטיין גלרי טפט מציעה מגוון רחב של חיפויי קיר , עשויים חומרים טבעיים ומפתיעים העונים במדויק על המגמה, שביכולתם להפיח רוח חדשה ומסקרנת בחלל וחשוב לא פחות, לשמור על הקיימות והסביבה.

 

גולדשטיין גלרי טפט, טפט עשוי רפייה, צילום יחצ חול

 

 

גולדשטיין גלרי טפט, טפט עשוי אבן מיקה, צילום יחצ חול

 

שרית גולדשטיין, מנהלת השיווק של 'גולדשטיין גלרי טפט' מסבירה כי יישום חומרים טבעיים על גבי קירות החל באיזור המזרח הרחוק (בפרט בסין ויפן) עת בתי המלוכה חיפשו חומרים לחפות עימם את הקירות על מנת לשוות להם מראה ייחודי ועשיר: "החומרים הזמינים ביותר היו הקש והבמבוק שנארגו על נול בבתי מלאכה שהוקמו לשם כך במיוחד. אותה שיטה משמשת לשם כך גם היום- את הקש (לרוב קש אורז) קוצרים, חותכים בגדלים ובפריסות שונות (לעיתים כחוטים, לעיתים כפלחים) אותם טווים  בנול בפסי רוחב עבים או דקים (בהתאם לדוגמה שנרצה ליצור) ובפסי האורך מעבירים חוט משי, גם הוא טבעי. גב חיפוי הקיר, שמחזיק את כל הקונסטרוקציה הזאת, הוא נייר האורז. תוצר 100% טבעי שמיוצר בעבודת יד".

 

גולדשטיין גלרי טפט, קיר קדמי-טפט קש יפני, קיר אחורי-טפט עשוי אם הפנינה, צילום יחצ חול

 

ובטבע, כמו בטבע, תצורתם של דגמי חיפויים אלה נקבעת לא רק על פי אופן פילוח הצמחים אלא גם בהתייחס לשדה הספציפי ממנו נקצרו ואפילו השעה: "צבעם של אלה שנקצרו בבוקר שונה משל אלה שנקצרו בערב", אומרת גולדשטיין ומוסיפה כי "במשך השנים הוכנסו לשימוש גם צבעיים טבעיים עמם צובעים את נייר האורז שמהווה את התשתית האחורית של חיפוי הקיר, זאת על פי האפקט המבוקש, וכן טכניקות צביעה של הקש עצמו".

 

גולדשטיין גלרי טפט, קיר קדמי- טפט עשוי קליפות עץ בננה ושורש פרחי נופר, קיר אחורי-טפט רפיה, צילום יחצ חול

 

 

לצד שני החומרים הללו החלו לככב שלל חומרים טבעיים מפתיעים נוספים בהם אבן המיקה, בדי הרפיה, אם הפנינה וכן קליפות עצי בננה ממוחזרות. "הרעיון הוא להשתמש בחומרים מבלי להזיק לסביבה ולהשתמש בחומרים שהטבע משיל באופן עצמאי כך למשל קליפות העץ", מסבירה גולדשטיין. "בחיפויי הקיר הללו משלבים גם שורשי פרח הנופר שמפתח מערכת שורשים עמוקה ועוצמתית במים, שם הוא גדל. את השורשים הללו שולים, מייבשים ומפוררים לחוטים שמשמשים כחומר שמאחד את הקליפות לכדי משטח אחד. כך גם במקרה של השעם, שנחשב גם הוא לאחד הפופולריים בגזרת חיפויי הקיר הטבעיים, שבניגוד לתוצרים אחרים שלו, בחיפויי הקיר כל מה שנדרש הוא משטח דקיק של מיקרו מיליטמטר, כך שהקליפות שמשיל עץ השעם באופן טבעי, נהדרות למטרה זאת".

 

גולדשטיין גלרי טפט, קיר ימני- טפט במבוק, קיר שמאלי- טפט קש יפני, צילום יחצ חול

 

 

איפה להשיג?

גולדשטיין גלרי טפט

בוגרשוב 55 תל-אביב

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

קירמא
KIRMA WALL AND METAL
סוד הריצוף במלונות הבוטיק
אוסטרו דיזיין
זמן שלכת
גולדשטיין גלרי טפט
לא רק בשביל החימום
רוקח תנורי חימום
יופיו של שימור
הלבשת בתים

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר