גרפית ומתכתית

בתכנון ועיצוב פנים של דירה בגבעתיים, גובש קונספט תכנוני המשלב חומריות מעניינת של שילובי מתכות שונות: ברזל מושחר, ברזל במראה טבעי, ברזל במראה חלודה ופליז .כחלק מתפיסת העיצוב של אושרי אבירם ודנה קושמירסקי – תכנון ועיצוב פנים, הדוגלת בשימוש בחומרים טבעיים, הם בחרו במתכות כחומר דומיננטי בנוכחות שלו בעיצוב הדירה, בוורסיות שונות ומגוונות: מכופף, ישר, מתכות בשכבות ועוד.

 

 

בעלי הדירה הם אנשי העולם הגדול, זוג אקדמאים, בעלי מקצועות חופשיים ושני ילדים בגילאי ההתבגרות, אינטלקטואלים, בעלי מודעות לעיצוב ותרבות ואהבה למוסיקה. רצונם היה להפוך את הדירה לחלל עם אישיות ואופי, שתהיה בו אוירה חמה ואינטימית, לעומת החדרים הקטנים, הסגורים והחשוכים שהיו בה לפני השיפוץ וחוסר השקט העיצובי ששרר בה. לאחר הכרות מעמיקה עם צרכיהם ורצונותיהם, אופיים ולימוד שגרת חייהם, הותאמו לבעלי הבית העיצוב והאופי הנכון להם והתפור למידותיהם. הדירה נהרסה כולה והחלל תוכנן מחדש תכנון ועיצוב מלא TOTAL DESIGN הכולל גם HOME STYLING ואמנות.

 

 

האילוצים הקונסטרוקטיביים שהיו בדירה, כמו עמודי תמיכה חשופים בחלל, נבחרו להדגיש ונעטפו בפרופילי ברזל טבעי. הכול עוצב ותוכנן custom made לדירה זו. הכול חדש והפריט היחיד שהביאו עימם הדיירים מדירתם הקודמת הוא מכונת תפירה וותיקה, בעלת ערך משפחתי סנטימנטלי לדייריו: המראה שלה חודש ומשטחה העליון של מכונת התפירה חופה בשיש "קאררה" כך שמכונת התפירה הפכה לרהיט בחדר המאסטר.

הדיירים 'זרמו' עם המעצבים בתהליך כולו: מתהליך שלב הצגת הקונספט העיצובי, בחירת החומרים והגמרים, ועד לבחירת הרהיטים, הפריטים וכו' והם מעידים שהם מאוד אוהבים ונהנים מהדירה המתוכננת היטב ושהם מאוד מחוברים אליה.

 

 

בתכנון ועיצוב פנים הדירה, גובש קונספט תכנוני נוסף, המשלב טקסטורות שונות היוצרות גיוון ויזואלי בחלל ומשוות לו אופי ואישיות.

בחלל אחד שולבו טקסטורות שונות ובאמירה חזקה שמופיעה ב"משטחים גדולים" ובמלאכת מחשבת .השימוש בטקסטורה כמוטיב עיצובי מופיע בשימושים שונים, בוורסיות מגוונות וברמות גימור שונות במטרה להקנות לחלל עושר עיצובי, אווירה חמה, ייחודית ומזמינה. המאחד בין הטקסטורות היא צורניות גרפית המשתלבת אחת עם השנייה בהרמוניה כך שהאיזון בין הגיוון הוויזואלי בחלל, לצד ניקיון ואחידות יוצרים את תחושת השקט העיצובי.

 

 

 

 

 

 

 

 

הטקסטורות באות לידי ביטוי בריצוף פרקט בטקסטורת "הריבון", חזית החלקים הסגורים של הספרייה עשוי ברזל שחור במראה רשת במסגרת ברזל שחורה שמתחתיה ברזל בגוון חלודה היוצרת מראה טקסטורלי עדין ומרתק. פתחי האוורור של החזיתות של הספריות המאחסנות ציוד אודיו ווידאו גם כן עוצבו בטקסטורה נוספת החוזרת על עצמה גם בגרילי אספקת אוויר של מערכות מיזוג האוויר בנגרויות. המנורה הדקורטיבית מעל שולחן האוכל, העשויה מפליז בטקסטורת טבעות.

 

 

 

 

 

 

פרטי נגרות שעוצבו במראה טקסטורה של קוים אנכיים, חיפוי האריחים הלבנים בחדר הרחצה של הבת בצורניות גרפית, זכוכית בצורת "פסים" במחיצות הפנים מפרופילי ברזל שחור ואלמנטים וחפצים שנרכשו בטקסטורות גרפיות.

 

 

האלמנט המרכזי בחלל- הספריה. המרחב הציבורי והאירוח תוכנן כחלל פתוח ובו אלמנט עיצובי מרכזי. האלמנט המרכזי עוצב בניקיון צורני המקנה לו עדינות ואלגנטיות ובו בזמן בחומריות, צבעוניות וטקסטורה בעלת נוכחות ועוצמה.

הספרייה תוכננה כאלמנט מרכזי ישר וארוך המתפרס ומסתובב הלאה למטבח ומצד שני גם חוזר על עצמו בחלק מחזית המקבילה לאלמנט המרכזי. הספרייה, שחלקים ממנה סגורים ומשמשים לאחסונים שונים ( כמו, למשל,  בר משקאות – יחידה סגורה הנפתחת והופכת לבר משקאות מואר ונגיש,אחסון למטבח ולפינת האוכל)וחלקים ממנה פתוחים, תוכננה על ידנו כך על מנת לייצר קומפוזיציה של גלוי מול נסתר וזאת בנוסף לעניין שבמשחק ובמפגש שבין שני חומרים שונים, בעלי עוביים שונים – עץ וברזל.

יחידת הארונות האינטגרלים (שבתוכם גם המקרר האינטגרלי) כאילו בוקעים ממישור הספרייה במעטפת ברזל ונטמעים כחלק ממנה.

הקונספט התכנוני של האלמנט המרכזי היה לחזק את אלמנט ה"אורך" של החלל הציבורי במטרה לייצר תחושת מרחב בחלל, הגדולה מממדיה הפיסיים האמיתיים של הדירה.

 

 

 

קונספט תכנוני נוסף שגובש הינו שימוש באלמנטים רבים בצורה גלויה ולאו דווקא מוסתרת או שקועה. השארנו עמודי תמיכה חשופים ואף הדגשנו אותם באמצעות חיפויים בברזל טבעי, החלטנו גם להשאיר התקרה כפי שהיא ולא לבצע הנמכת גבס ובכך לשמר את גובהה המקורי של הדירה, כך שגופי התאורה הינם צמודי או תלויי תקרה ומערכות מיזוג ה- vrf מוסתרות בנגרות. גם הרמקולים בחרנו שיהוו אלמנט עיצובי  וגלוי בחלל, כמו כן גם מקרר היין הינו גלוי בחזיתו השקופה בחלל הציבורי.

 

 

השקפויות ומשחקי אור וצל הושגו על ידי שימוש נרחב בזכוכיות, כחומר טבעי נוסף החוזר על עצמו בדירה, בוורסיות שונות ומגוונות: חלונות הבית העשויים פרופיל בלגי שחור, מתכתבים עם מחיצות הפנים העשויות באופן זהה ומאפשרות החדרת אור מקסימלית לאזורים חשוכים בדירה ולמעברי האור בתוכה.

זכוכית הפסים משמשת גם כמחיצה של מקלחון מאסטר הורים. חזיתות של ארונות בחיפוי מראה ליצירת רפלקט והגדלת חלל, גופי תאורה העשויים מזכוכית, וכלי נוי מזכוכית בגוון ירקרק ושקוף.

 

 

המעצבים השתמשו בחומרים טבעיים בלבד כחלק מתפיסת העיצוב שלהם. ולצד השימוש במתכות, שולבו חומרים טבעיים אחרים:

עץ בוורסיות שונות – עץ אגוז במראה מעושן- בריצוף הפרקט, בנגרויות שעיצבנו וברהיטים.

חיפויים ומשטחי אבן טבעית – חיפוי וריצוף בחדרי הרחצה ("סמוק בראון") שמופיעים בחדר מאסטר כגוש חומרי בחדר השינה  המסתובב למקלחון .משטחי קררה ובזלטינה ואריחי בטון במרפסת

מתכות משולבות בכל הדירה בפרטי הנגרות, בחיפויי עמודים, ברהיטים ואף באלמנטים משלימים . בחרנו ברזים בגמר ניקל מוברש המשווה מראה מתכתי יותר.

זכוכיות בוורסיות שונות

בדים טבעיים – בדי פשתן, כותנה,קטיפה ועור.

 

הריהוט שנבחר לדירה  "מרחף וקליל" כדי למקסם את תחושת המרחב בחלל, וכדי ולשלוט במידתיות של הרהיטים, שרובם תוכננו לפי מידות מוגדרות או נבחרו על ידי המעצבים ב- CUSTOM MADE. בדירה שולבו רהיטים המשתלבים עם הקונספט העיצובי ובחומריות התומכת את הקונפסט: כמו, למשל, רהיטים משולבי מתכות: מברזל טבעי, ברזל מושחר ופליז.

 

 

המרחב הציבורי והאירוח תוכנן כחלל פתוח וכולל בתוכו את חלל המגורים, המטבח ופינת האוכל יחד עם המרפסת.

אזור המטבח – כולל בתוכו חלקים מהאלמנט המרכזי: המדפים הפתוחים מאחסנים כלי מטבח בצורה גלויה ונגישה

ארונות המטבח התחתונים – ארונות מתחת למשטח העבודה וה"אי" במטבח –  שחזיתם במראה " מתכתי", המשתלב עם הקונספט העיצובי.

 

פינת האוכל – גם היא מקבלת את רקע האלמנט המרכזי. פינת אוכל עגולה במראה מרחף וקליל יחד עם כסאות קלילים

המנורה שנבחרה מעל שולחן האוכל עשויה מעדשות זכוכית ויוצרות אפקט משתקף מעניין וייחודי ומשולבות מתכת פליז

הסלון – השולחנות הסלוניים העשויים מברזל טבעי וספת ה- love seat נבחרו בקוסטם מייד 2 כורסאות בגוון פחם בבד קטיפה וספה מרחפת מבד בגוון פשתן טבעי. במרכז הסלון מיקמנו  רמקולים שבחרנו שיהוו אלמנט עיצובי  וגלוי בחלל .

 

מהמרחב הציבורי עוברים למרחב הפרטי. חדרי השינה זכו לפרטיות מרבית, כך שלא ניתן לראות מהחלל הציבורי את מה שקיים בתוכם גם כשדלתות החדרים פתוחות. החומריות שבחלל בציבורי ממשיכה וחוזרת על עצמה גם בחלל הפרטי.

 

חדר שינה מאסטר –

חזית אחת בחדר המאסטר הינה גוש חומרי המחופה באבן טבעית בחדר השינה  והמסתובב למקלחון  (" סמוק בראון" ).חזית אחרת, העשויה מפרופילי ברזל וזכוכית פסים, הינה חזית משותפת לחדר מאסטר למקלחון ומייצרת מעבר אור ורפלקט בין חדר השינה לחדר רחצה הורים. למקלחון בחרנו "טוש" המחובר לרצפה עם נוכחות מתכתית דומיננטית.גם בחדר מאסטר ממוקם עמוד תומך שחופה במעטפת ברזל.

לצד המיטה , 2 שידות שאינן זהות שנרכשו ב"קוסטם מייד " – אחת עגולה והשנייה מלבנית ומשולבות פליז – שידות, מצעים ואומנות

 

חדרי שינה של הילדים – החומריות והקונספט התכנוני נוכח גם שם עם אדפטציה למי שדר בכול חדר. בחדר השינה  של הבת – תכננו חדר רחצה פרטי ( התמונה עם האריחים הלבנים במקלחת) .  מחדר השינה של הבת עוברים דרך מבואת ארונות  שמשני צידיה חזית מראות המייצרת רפלקט של האור והגדלת תחושת המרחב.

 

מטרתנו היא לעצב חלל המבטא את רצונות וצרכי לקוחותינו לחללים המותאמים להם ואשר משקפים את אורח חייהם ואופיים .

 

בתכנון הפנים קיימת אקלקטיקה בעיצוב הפרטים, בבחירת החומרים, טקסטורות, גופי התאורה והרהיטים. שילוב הרמוני המייצר אווירה נעימה, מרגיעה וחמה לצד אמירה אישית.

המראה המתקבל הוא של דירה אורבנית אשר קיבלה תוכן חדש שיש בו אופי ועניין לצד ניקיון צורני, מארג ביתי חמים ורגוע וברוח זו נבחרו גם האלמנטים המשלימים והאומנות.

 

מטרתנו היא לעצב חללים המעוצבים בשפה אחידה ומגובשת, ברמת אסתטיקה גבוהה, חללים בעלי אופי ובשפה עיצובית המגשרת בין צרכי לקוחותינו לנתוני החלל.

 

העיצוב עבורנו הוא מעבר לזמן. עיצוב ישיר, כנה, יצירתי ומחדש, מודרני ובעיקר רלבנטי לסגנון חיים של נוחות בת זמנינו ותמיד תוך התאמה מוחלטת למשתמשים בו.

 

תשוקתנו ומחויבותנו ליצירה ועיצוב והאהבה לאנשים, מניעה אותנו לחשיבה יוצרת וליצירה המאתגרת אותנו בכל פרויקט מחדש. אנו מחפשים את השונה ולא נופלים לנוחות של המוכר והבטוח.

העיצוב שלנו אינו מינימליסטי אך דוגל בניקיון צורני, הרמוני וחם עם עושר טקסטורלי ובמקביל שקט ושליו.

 

צילום: עודד סמדר

 

אושרי אבירם ודנה קושמירסקי – תכנון ועיצוב פנים.

 

http://www.oshridana.com/

 

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

חלל עיצוב עכשווי
Vicious Gallery
קלאסיקה בפרשנות עכשווית
לוי חמיצר אדריכלים
האליטה של הרהוט
ellita living
עושה לביתה
פרי הדר, תכנון ועיצוב פנים
עניין של השקפה
Swiss System

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר