פיאסטה איטליאנו

זוכה מאסטר שף 2017 – טום אביב, פתח לאחרונה את מסעדת קוקו במבינו. אשר חודשיים בלבד מאז פתיחתה הינה הדבר הכי מרענן ומסקרן בסצנת הקולינריה המתפתחת.

מסעדת קוקו במבינו הוקמה בלוקיישן בעל היסטוריה ארוכת שנים של מסעדות איטלקיות – מסעדת פאפאס ולפניה ביג מאמא. הקונספט של המסעדה החדשה, שעל התפריט שלה אחראי זוכה מאסטר שף טום אביב, הוא קונספט של "פיאסטה איטליאנו" – חפלה איטלקית. בהשראת הקרבה לשוק הכרמל מחד וההיסטוריה האיטלקית ארוכת השנים מאידך, הכוונה הייתה ליצור מקום מאד שמח וכיפי, עם אווירה של dinner party, ארוחת ערב שהיא מסיבה. עיצוב המקום הוא נגזרת של אלו. שטח המסעדה – 250 מר, כולל אזורי העבודה ושתי מרפסות.

 

מסעדת קוקו במבינו. צילום איתי בנית

 

מאחר והמקום משמש למעלה מ-25 שנים כמסעדות איטלקיות, ונדמה שאיטליה נמצאת בד.נ.א. של המקום, הרפרנס לתכנון ועיצוב המסעדה היה מסעדות איטלקיות ותיקות בניו יורק – מסעדות המאופיינות בריבוי אלמנטים קיטשיים כגון תצלומים משפחתיים על הקירות ואקססוריז למיניהם.  כמובן שעל הרפרנס הזה הולבש עיצוב מאד עדכני, cool- פרשנות עכשווית וקיצונית, טוויסט עדכני.

 

אזורי ישיבה משותפים במרפסת העשויים ממשטחי Dekton KAIROS מבית קוסנטינו. צילום איתי בנית

 

הביטוי הקיצוני ביותר לרפרנס הזה נמצא בדמותן של מאות תמונות המלבישות את קירות המסעדה. התמונות בעיצוב ומיתוג אישי (של יעל בודשר שהייתה אחראית על השפה החזותית של המסעדה) – והן משלבות בין אלמנטים גראפיים לעיצובים מקוריים אשר רבים מהם מבטאים טוויסט עדכני לתצלומים ישנים. מטרתן של התמונות המרובות היא ליצור עומס ויזואלי המייצר חמימות ושמחה, מעניק הרבה עניין לחלל ונותן טוויסט מקורי ומעניין.

 

צילום איתי בנית

 

המסעדה עברה תהליך שיפוץ מקיף שנעשה במהירות הבזק, רובו ככולו תוך כדי שהמסעדה מתפקדת כמסעדת פאפאס. בסופו של דבר, בין סגירת מסעדת פאאפס לבין הפתיחה של קוקו במבינו, אשר כללה צוותי טלוויזיה ומוזמנים רבים, עמדו לרשות הצוות המבצע שלושה ימים בלבד.

 

שולחן בר ארוך מאד העשוי ממשטח Dekton KAIROS מבית קוסנטינו, צילום איתי בנית

 

פרט לבר של המקום אשר נותר כפי שהוא (למעשה, גם בבר נעשה שינוי מאחר ונוספה בו עמדת שף קידמית פתוחה לחלל המסעדה), המקום עבר תהליך שינוי יסודי. הקירות עברו צביעה מחדש לצבע ורדרד, נרכש ריהוט חדש ובמקום הוצבו שלטי ניאון והרבה מאד פרטי אקססוריז אשר נרכשו במהלך מסעות בשווקי פשפשים ברחבי העולם ובחנויות עיצוב בישראל ובמדריד. אחד המוטיבים המרכזיים בעיצוב הוא אלמנטים של חיות, בייחוד כלבים מסוגים שונים (קוקו) ואיילים (במבי-במבינו).

 

צילום איתי בנית

 

יצירות אמנות נוספות נרכשו מאמנית איטלקייה שחיה במדריד. להשלמת אווירת המסיבה, קושטה המבואה והמרפסות בתאורת קריסמס לייט, המעניקים אווירה שמחה ועליזה.

 

צילום איתי בנית

 

אלמנט מרכזי חשוב בעיצוב המסעדה, גם הוא נגזר מהקונספט של פיאסטה איטלקית, הוא הישיבה המשותפת. במרכז המסעדה הוצב שולחן בר ארוך מאד העשוי ממשטח Dekton KAIROS מבית קוסנטינו, אשר הפך לאייקון של המקום. השולחן בגובה חצי בר משמש כמתחם ישיבה משותף, שהוא חלק מהאווירה של המקום.

 

צילום איתי בנית

 

שלושת השותפים נתנו אמון במשטחי העבודה של Dekton מבית קוסנטינו שכן משטחים אלו ידועים בעולם בזכות איכויות טכניות מהמעלה ראשונה: עמידות מכאנית גבוהה, עמידות גבוהה בפני אש וחום, עמידות גבוהה בפני שריטות, שחיקה ועל כן היוו את הבחירה הטבעית. מה עוד שמגיעים במידות גדולות (320144X ס"מ) ואידאליות לפעילות הרוחשת של "קוקו במבינו".

 

מאות תמונות מלבישות את קירות המסעדה ליצירת עומס ויזואלי, חמים, מזמין ומעניין. צילום איתי בנית

 

גם במרפסות ישנם אזורי ישיבה משותפים העשויים ממשטחי Dekton Cirius מבית קוסנטינו. במרפסת הנמצאת לצד דלת הכניסה, מדובר בדלפק לאורך כל קיר המרפסת, ובמרפסת השנייה יצרו מהחומר שולחנות בר היוצאים מהקירות, וגם הם יכולים לשמש לישיבה משותפת המתאימה לאווירת המסיבה שבמקום.

 

שלטי ניאון ופרטי אקססוריז, צילום איתי בנית

 

על תהליך העיצוב אחראים שלושת השותפים, בעלי המקום: טום אביב זוכה מאסטר שף, איתי ביטון ואורי רז. יחד הם ביקשו ליצור משהו שהוא שלהם ובדמותם, ומכאן הם יצאו למסע של אוצרות, כאשר כל הבחירות הן בחירות אישיות של השלושה, אשר נאספו במהלך חודשים של שיטוטים וחיפושים בשווקים ובחנויות עיצוב במקומות שונים בעולם.

 

 

 

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

שלוש תערוכות
מוזיאון פתח תקוה לאמנות
בית האח הגדול, המכירה
טולמנ'ס דוט
אשליה אופטית מוארת
studio Cheha
גינת חלומות
Green Touch
כיתות העתיד
ספייס טק

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר