מעצב רדי-מייד

לובקה, אומן שעוסק בצילום מגיל 16, ובשנים האחרונות פנה לעסוק באמנות הרדי מייד – אמנות הנוצרת מחפצים קיימים ולא מחומר. הוא הגיע לרדי מייד בצורה טבעית. תמיד אסף ברחוב או בטיולים עם הילדים חפצים שהתאהב בהם, טלפונים ישנים, פחיות יפות, קרשים מעניינים, שלטים זרוקים ועוד. הוא היה מסדר אותם בקומפוזיציות הדומות לקומפוזיציות בצילום שלו מבחינת הסימטריה. בשלב מסוים רצה להביא את החפצים האלה מהשוליים לפרונט, שדווקא הם יהיו המרכז.

 

5e346ee8301e

סוכה של WE WORK עיצוב: לובקה

 

עם האסתטיקה הזאת, בסגנון ה"ראף" המסודר שלה, לובקה בנה את המיצב-סוכה "לבנות ולהיבנות" במגדל המוזיאון בתל אביב בשנת 2014 וגם אלמנטים אומנותיים (דלפק כניסה, שלטי כניסה, סוכת זולה על הגג…) המקשטים את משרדי וויוורק ישראל (חברה בינלאומית המספקת חללי עבודה מעוצבים לאנשים פרטיים וחברות, במטרה ליצור סביבת עבודה מפרה).

 

oq5a4568

סוכה במגדל המוזאון, עיצוב לובקה

 

בעקבות הצלחת פרויקט הסוכה, קיבל לובקה לופט ריק של 160 מ"ר, בו יצר משרדים הכוללים חללים של: קבלה, מטבח פתוח, פינת אוכל, שירותים, חדר ישיבות ומשרדים אישיים. הכל נבנה בהשראת הסוכה ומחפצים שאסף, וכך מיצג אומנותי רקם עור וגידים והפך להיות חלל עבודה מזמין ונעים המשרה יצירתיות, נותן השראה ובעיקר כיף להגיע אליו כל בוקר מחדש. הוא קיבל יד חופשית לגמרי. שלושה שבועות עבד יום ולילה באדרנלין מטורף ויצר מכל החפצים הישנים יש מאין.

 

oq5a8403

חלל עבודה של 160 מטרים, עיצוב לובקה

 

oq5a8410

oq5a8413

 

oq5a8422

 

לובקה הביא אל חלל המשרדים החדשים את כל מה שנאסף אצלו בסטודיו שלו בכפר הס, והחל לעבוד לפי עיקרון שהוא מכנה "גוף האדם", כשהוא ממשיל את תהליך הבנייה לשלד, שרירים ועור. הוא מתחיל מהשלד, אותו הוא בונה מהחפצים הכי חזקים, עובר לשרירים ולעור ומאבזר בחפצים הגדולים. כשהגוף מוכן, הוא מקשט אותו בדברים הקטנים והחמודים. "יש אסתטיקה מיוחדת שמתקבלת מסידור חפצים אקראיים כמו פזל. כשאתה לא מתכנן, ונותן לחפצים להפתיע אותך, התוצאה הסופית נראית כאילו נולדה להיראות בדיוק כך מלכתחילה"".

לובקה בונה רק בחפצים שהוא אוהב, ולא רק ממניע אקולוגי. "אני מציל אותם מהפח, ומניח אותם בשמורת טבע אסתטית". "אנשים מתעניינים ונגשים אלי במהלך העבודה להבין מה קורה פה ולמחרת חוזרים אלי עם חפצים אישיים שאין להם צורך בהם יותר ומבקשים לתרום אותם ליצירה.".

ניתן להשתמש בטכניקת הרדי מייד לבנות כמעט כל דבר!

לאחרונה בנה לובקה עגלות אוכל ניידות בסגנון טברנה יוונית על גלגלים, ואף עיצב מסעדה (הכל של חברת BARAKIZ, העגלות אף השתתפו בתכנית בישול הטלויזיה "משחקי השף – אוטו אוכל) בה שילב המון חפצים, רהיטים ואריזות מזון שאת כולם אסף לאחר שאלו סיימו את תפקידם והושלכו, שילב אותם בצורה אסתטית עם צמחים  ועוד ויצר מקום קסום, נעים ,מזמין ומרתק שניתן להסתכל ולגלות בו עוד ועוד הפתעות.

 

img_7659

טברנה יוונית על גלגלים

 

oq5a3617

משרדי וויוורק ישראל, עיצוב לובקה

 

oq5a7571_resize

oq5a7578

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

צפון שלא הכרתם
שירלי דן, אדריכלות, תכנון ועיצוב פנים
הכי רחוק מהסטנדרט
תכנון ועיצוב: יוסי שאול
בר-מספרה
רג'ין בו חמו, תכנון ועיצוב פנים
הסנדלר לא הולך יחף
אולה אלישר מעצבת פנים
היופי שבדממה
מאוטו פוג'ימורה

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר