צלמי אדריכלות במבט אישי

LEGIT, מגזין אדריכלות, עיצוב ונדל"ן גאים להציג תערוכה ראשונה: בין אישון וצמצם – מבטים אישיים של צלמי האדריכלות המובילים בארץ.

אוצרת: אודית לורן בלקין. במוצאי שבת, 15/6/2019, הפתיחה החגיגית של התערוכה, בין המציגים: שי אפשטיין, שי גיל, עמית גרון, גדעון לוין, עודד סמדר, עוזי פורת /, אסף פינצ'וק.

 

אסף פינצ'וק, מלום פאבליקה, ישרוטל, רני זיס אדריכלים, הרצליה, 2018

 

 

LEGIT – המגזין לאדריכלות, עיצוב ונדל"ן, רואה לנכון לקדם מיזמים וקולגות מתחום המדיה בכלל ומתחומי האדריכלות והאמנות בפרט. ככזה, משיק LEGIT לראשונה, תערוכה המשקפת את המפגשים הגלויים והסמויים המתקיימים בין כמה מהעולמות הללו, ובמקרה הזה – בין עולם המדיה ועולם הצילום.

התערוכה 'בין אישון וצמצם – מבטים אישיים של צלמי האדריכלות המובילים בארץ' מזמינה את המבקרים לסיור בעולמם האישי של הצלמים ולהצצה אל נפשם היצירתית והאמנותית שלעיתים קרובות משתלבת עם זו המקצועית. הצילומים בתערוכה, משקפים את האפן בו כל צלם מייצר לעצמו התייחסות וגישה לצילום וכך מפתח שפה מוגדרת ומובחנת המזוהה עמו.

 

שי גיל, אבסטרקט, Audax Architecture. טורונטו, 2015

 

 

לדבריה של אודית לורן בלקין, העורכת הראשית של LEGIT ואוצרת התערוכה "על פניו, נראה, שחלק מהצלמים עושים הפרדה מוחלטת בין עבודת היומיום ועבודתם האמנותית – יצירתית. אחרים, מעידים שבעידן של ימינו, ההפרדה לא רק שאינה קיימת כלל אלא ששתי הדיסציפלינות כמו טבועות זו בזו ולא יכולות להתקיים האחת בלי השנייה. בנוסף, עומק הקשר בין אישיותו ונפשו של הצלם לבין המצלמה ככלי מתווך המשמש אותו לא תמיד ברור, ומכאן גם שם התערוכה 'בין אישון וצמצם' התוהה על מהות הרווח הזה ואם הוא בכלל קיים.

 

 

גדעון לוין, נקודת ציון. מדבר יהודה, 2018

 

בין מקבצי הצילומים בתערוכה אין מכנה משותף של ממש, פרט לעובדה שהם מביעים את התייחסותו של כל צלם ואת נכונותו להביע את זיקתו האמנותית לעבודתו היומיומית, זו שרובינו מכירים ממגזיני האדריכלות והעיצוב.

 

עודד סמדר, קנדה ישראל, תל אביב, 2016

 

"הרברט גאה לקחת חלק במיזם התרבות האמנותי של LEGIT – מגזין לאדריכלות, עיצוב ונדל"ן, ולשמש אכסניה לתערוכת צילום ייחודית ומקורית של מיטב צלמי האדריכלות בארץ" אמר עמרי פכט, מייסד ובעלי הרברט והיבואן של vaselli "התערוכה נתפרה באפן מדויק לפי מידות החלל של אולם התצוגה ואופיו העיצובי ובכך היא מוסיפה לו נופח מרתק, מסקרן ומעניין. אני מזמין את כל אנשי המקצוע וחובבי תחום האדריכלות והעיצוב להגיע אל האולם במהלך שבוע הפתיחה ולקחת חלק בחגיגה האסתטית שתיווצר בו".

 

שי אפשטיין, כביש 531, רעננה, אפריל 2013

 

 

הדפסת הצילומים והקטלוג וחלק נכבד ממסגור הצילומים הם תרומה מבורכת של בעלי המקצוע. אלו מצטרפים למכירת כלל הצילומים בתערוכה שהכנסותיה קודש לעמותת 'ילדים שלנו' במרכז שניידר לרפואת ילדים.

 

 התערוכה תהיה פתוחה:  ראשון עד חמישי, 16-20/6/2019, בין השעות: 10:00-18:00, אולם תצוגה הרברט, משכית 14, הרצליה פיתוח

 ההכנסות ממכירת הצילומים הן קודש לעמותת 'ילדים שלנו' במרכז שניידר לרפואת ילדים

 

יצירת קשר

קטגוריות נוספות באתר

אולי יעניין אותך גם?

תל אביב, 110 שנה
בוריס בלנקין, תערוכת צילומים
מנטה ולימון
טולמנ'ס דוט
זמן אפייה
סטודיו 180
טובים השניים
ישראלביץ' אדריכלים
המהפך
קרן ניב טולדנו, עיצוב פנים

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצה להתעדכן בכל מה שחדש, מיוחד ומלהיב בעיצוב ואדריכלות? הירשם כאן

    חפש באתר